Pri tornaľskej radnici je vynovený park a hneď vedľa domáci čakajú na autobusy. „Tomuto sa hovorí najškaredšia autobusová stanica na Slovensku a možno aj na celom svete,“ upozorňujú nás cestujúci. Odjakživa sa na tomto pľaci mrzlo, moklo a potkýnalo na výtlkoch.

Zaplatí to dopravca

Miesto v samom centre mesta je v dezolátnom stave. Onedlho by sa však mohlo stať minulosťou. Samospráva predstavila vizualizáciu novej autobusovej stanice, ktorá by mala nahradiť súčasnú. „Rokujeme s tornaľskou samosprávou, ale v tejto chvíli k tomu viac nevieme povedať,“ uviedla hovorkyňa SAD Lučenec Anna Juhásová.

Zistili sme, že takmer 1,5-miliónovú investíciu by mal zaplatiť práve dopravca, ktorý postavil nové stanice aj v Lučenci a v Rimavskej Sobote. Vizualizáciu novej autobusovej stanice môžu Tornaľčania pripomienkovať do konca marca. „Obyvatelia mesta aj cestujúci si zaslúžia kultúrne prostredie,“ povedala primátorka Tornale Anna Szögedi.

„Mohli by tu zastavovať aj medzinárodné linky, čo by bolo dobré pre mesto i celý región,“ dodala primátorka. Na aprílovom zastupiteľstve by sa mali poslanci zaoberať už zmluvami o výstavbe novej stanice. Tá by sa mohla začať na budúci rok a mala by trvať necelé tri roky.

ANKETA: Čo hovoríte na plánovanú výstavbu?


JAROSLAV (Valice)

Už na to čakáme veľmi dlho. Dochád zam do práce do Tornale a čakanie na autobusy v týchto podmienkach je otrasné.

ONDREJ (Hnúšťa)

V Tornali študujem a vítam výstavbu novej stanice, lebo tomuto tu sa ani nedá povedať stanica.