Pred Úradom vlády sa včera poobede konal protest proti aktuálnym bezpečnostným opatreniam, ktoré vláda zaviedla v súvislosti so šírením pandémie koronavírusu.

Atmosféra bola skutočne búrlivá. Zišla sa asi tisícka demonštrantov, ktorí útočili na políciu, hádzali po nich fľaše. Neskôr začali zapaľovať delobuchy, vulgárne nadávali a hádzali dlažobné kocky. Žiadali odstúpenie premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) a do megafónov  vykrikovali na jeho adresu vulgarizmy.

Celou včerajšou akciou sa zaoberá už aj polícia. "Zhromaždenie sa konalo v čase núdzového stavu, kedy je platný zákaz zhromažďovania osôb v skupinách viac ako 6 ľudí. Ako aj z dôvodu nedodržiavania ďalších mimoriadnych opatrení sa z miesta zhromaždenia ultrapravicových radikálov stalo bezpečnostné riziko, hroziace epicentrum novej vlny nákazy koronavírusom. Polícia na mieste zadržala niekoľko osôb," vyjadrila sa na Facebooku polícia. 

Azda najšokujúcejšie VIDEO celého protestu je to, na ktorom dospelí podávajú deťom megafón a nabádajú ich, aby do neho kričali "Matovič je k***t!". Pohoršujúce video kritizovali aj ľudia na internete, polícia dnes dokonca začala pátranie po identite osôb, ktoré sú na ňom zachytené. 

"V súvislosti so včerajším zhlukom ultrapravicových radikálov pátrame po identite osôb na screenshotoch z videa - dvaja muži s megafónom a tri deti (jeden chlapec a dve dievčatá), prípadne ak viete, tak nám pomôžu aj mená ich rodičov. Dospelé osoby sú podozrivé z ohrozovania mravnej výchovy mládeže," informovali na sociálnej sieti.

Viac o včerajšom proteste nájdete TU >>>

ĎALŠIE VIDEÁ Z PROTESTU NÁJDETE NA NASLEDUJÚCEJ STRANE >>>