Pred Úradom vlády sa konal protest fanúšikov ultras proti aktuálnym bezpečnostným opatreniam, ktoré vláda zaviedla v súvislosti so šírením pandémie koronavírusu. Atmosféra bola pritom búrlivá. Demonštranti útočili dokonca na políciu, hádzali po nich fľaše aj kamene a zapaľovali delobuchy, vulgárne nadávali na premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) a žiadali jeho odstúpenie, taktiež kopali do brány.

Demonštranti sa začali vešať a štverať na bránu Úradu vlády a na nádvorie priamo pred vládnu budovu hádzali delobuchy! Polícia následne proti fanúšikom vytvorila koridor pred bránou a múrmi úradu. Proti niektorým demonštrantom použila vodné delo aj slzotvorný plyn, taktiež strieľala gumovými projektilmi. Slzotvorným plynom dokonca zasiahli nášho kameramana, ktorý pár minút nevidel. 

Fotografie z búrlivého protestu nájdete v GALÉRII >>>
 

Policajti následne vytlačili protestujúcich od brán Úradu vlády, no pri presune vodného dela sa mu jedna z demonštrantiek postavila do cesty a hrozilo obrovské nešťastie! Podľa našich informácií je vo vládnej budove aj Útvar osobitného určenia Prezídia Policajného zboru Lynx Commando, čo samo o sebe značí, že situácia je vážna.

Svedčí o tom aj fakt, že počas protestov už bolo zranených niekoľko ľudí a v permanencii boli aj sanitky. „Záchranári na mieste zatiaľ ošetrili dve osoby, ženu a muža. Ženu údajne zasiahla letiaca dlažobná kocka do hlavy, muž mal otvorenú tržnú ranu na ruke. Záchranári ich po ošetrení previezli do nemocnice. Počas prevozu boli pri vedomí a v stabilizovanom stave,“ povedala Alena Krčová, hovorkyňa Operačného strediska ZZS SR. Náš štáb ale videl nepríjemne zasiahnutého aj policajta! Článok pokračuje na ďalšej strane.