Istropolis stojí na jednom z najlukratívnejších miest v Bratislave. Trnavské mýto je významnou dopravnou križovatkou a zasahuje do okraja širšieho centra mesta. Z hľadiska MHD je prepojené všetkými druhmi dopravy – električkou, trolejbusom i autobusmi. Územne sa tu stretávajú tri mestské časti – Nové Mesto, Ružinov a Staré Mesto. Už územný plán Bratislavy z roku 2007 rátal s týmto územím ako so spoločensko-komunikačným centrum celomestského až nadmestského významu.

O to viac sú Bratislavčania znepokojení, keď pred pár dňami zaregistrovali stavebné stroje búrajúce priestory pred budovou Istropolisu.

Novým majiteľom je spoločnosť First SPV, za ktorou stoja developeri Immocap Group a YIT. Immocap Group postavil blízko Istropolisu nákupné centrum Central a zrekonštruoval aj podchod Trnavské mýto.

Čo bude s kultúrno-kongresovým centrom a obrovským areálom postaveným v časoch socialistického Československa, zatiaľ nie je úplne jasné. Obaja developeri tvrdia, že je príležitosť na vytvorenie moderného multifunkčného priestoru, v ktorom chcú zachovať aj kultúrno-spoločenskú funkciu.