Na parkovisku pred dvoma predajňami Billa v Ružinove, na Bajkalskej a na Záhradníckej ulici, umiestnila spoločnosť zálohové automaty, do ktorých môžu už od včerajšieho rána nosiť zákazníci svoje obaly. Postup je podobný ako pri zálohovaní sklených fliaš.

FOTKY AUTOMATU NÁJDETE V »GALÉRII«

„Dôležité je, aby ľudia do automatov vkladali prázdne a nezdeformované PET fľaše či plechovky aj s čitateľnou etiketou. Automat následne nápojové obaly zlisuje a umiestni do zásobníkov. Ktoré budeme pravidelne ekologicky likvidovať,“ vysvetlil finančný riaditeľ Billy Tomáš Staňo. K ďalším predajniam pribudnú automaty v januári.

Za odmenu automat nedáva peniaze, ako to bude od januára, ale za každú fľašu a plechovku prispeje 15 centmi na rozvoj Ružinova. „Pre miestnych obyvateľov zabezpečíme piknikové sedenie symbolicky vyrobené z recyklovaného plastu,“ ozrejmil Tomáš Staňo.

Projekt s názvom „Ružinovské lavičky za plastové fľaštičky“ víta aj starosta mestskej časti Ružinov Martin Chren. O tom, kde budú nové lavičky rozmiestnené, rozhodnú obyvatelia mestskej časti na sociálnej sieti.

Z recyklovaného plastu sa dá vyrobiť všeličo! FOTKY lávky z plastového odpadu si pozrite »TU«

Podobnú prípravnú fázu odštartoval už v apríli tohto roka reťazec Tesco. Prvý zálohový automat umiestnili do predajne v Senci. Za každú plechovku a PET fľašu prispeje reťazec sumou 5 centov na výsadbu zelene a revitalizáciu zelených plôch v meste.

Anketa
Je podľa vás takýto automat dobrý nápad?

Prečítajte si tiež: