Erika si diétu podľa krvnej skupiny odskúšala na vlastnej koži. „V priebehu roka som vďaka nej zhodila 12 kilogramov. Nenazvala by som ju však diétou, ale skôr životným štýlom,“ upresňuje výživová odborníčka. To, že človek pri takomto stravovaní zhodí aj nadbytočné kilá, pokladá len za prirodzený vedľajší účinok.

 

Ako to funguje

Najstaršia krvná skupina je 0 a predpokladá sa, že tie ďalšie vznikli ako reakcia na zmenu stravovania našich predkov. „Nulkári“ boli lovci, takže ak máte takúto krv, výborne vám trávi mäso.

Áčko vzniklo až po tom, ako sa ľudia usadili a začali pestovať úrodu. Takže „áčkarom“ dobre trávi najmä zelenina, ale napríklad aj sója. „Ľudia s rôznymi krvnými skupinami neznášajú rovnako tú istú stravu. Príčinou sú určité bielkoviny v potravinách, ktoré sa na nerozoznanie podobajú špecifickým imunitným látkam v krvných skupinách,“ tvrdí Krenscanová.

 

 

V čom je výhoda diéty

Nemusíte počítať kalórie ani vážiť povolené množstvá. V rámci diéty podľa vašej krvi existujú tri skupiny potravín. Odporúčané na nás pôsobia ako liek, neutrálne zas ako výživa a nevhodným by sme sa mali vyhýbať, pretože pri konzumácii vo väčšom množstve na nás pôsobia ako jed. „Telo sa vtedy musí naštartovať, aby spracovalo nevhodnú zložku a to spomalí metabolizmus,“ ozrejmuje odborníčka. No iba správne stravovanie podľa nej nestačí: treba k nemu pridať aj pohyb, dodržiavať pitný režim, k jedlu si dať i zeleninu a večer sa vyhýbať sacharidom.

Krvná skupina 0