Pri vakcíne od konzorcia Pfizer/BioNTech išlo o 568 závažných hlásení, z toho jedno úmrtie. Oproti minulému týždňu pribudlo 12 vážnych vedľajších účinkov.

Nový vedľajší účinok? Po vakcíne sa ženám ZVÄČŠILI PRSIA! Odborníci vysvetľujú: TOTO je dôvod

Medzi hlásenými podozreniami na závažné nežiaduce účinky sa objavili pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi, a to zväčša u pacientov liečených na hypertenziu, prekolapsový stav, kolaps, zlyhanie očkovania, ale napríklad aj náhlu cievnu mozgovú príhodu, infarkt myokardu, artritídu, perikarditídu, hypertenznú krízu či poruchu sluchu, epileptický záchvat u pacientov liečených na epilepsiu, polyneuropatiu či hyperpyrexiu.

Aké nežiaduce účinky majú vakcíny, si pozrite >>V GALÉRII<<

Pri vakcíne od spoločnosti Moderna išlo o 115 závažných účinkov, z toho jedno úmrtie. Od minulého týždňa pribudli štyri hlásenia na vážne vedľajšie účinky. Medzi hlásenými podozreniami na závažné nežiaduce účinky boli dočasná paralýza, pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi, trombóza, kolaps, strata vedomia, pľúcna embólia a napríklad aj náhla cievna mozgová príhoda.

Trombózy, porážky aj úmrtia po očkovaní! Právnik: Kto vás odškodní za nežiaduce účinky vakcín?

V rámci vakcíny od spoločnosti AstraZeneca pribudlo 5 hlásení závažných účinkov, celkový počet od spustenia očkovania touto vakcínou bolo 314,  z toho dve úmrtia. Najčastejšie išlo o krátkodobú stratu vedomia, kolaps, trombózu, ale aj o parézu tvárového nervu, epileptický záchvat u pacientov liečených na epilepsiu, pľúcnu embóliu, náhlu cievnu mozgovú príhodu, infarkt myokardu či napríklad hypertenznú krízu.

Nežiadúce účinky ostatných vakcín čítajte na ďalšej strane >>>