Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Najkrajšie historické pamiatky: Urobte si dovolenku plnú zážitkov

Stredoveké uličky, pamiatky, vinárne, pohoda, to je správna jeseň.

Zdroj: satur

Reklama

Desíte sa krátkych jesenných dní, keď večery presedíte doma a nebude vás čakať žiadna zábava? Nemusí to tak byť! Jeseň je tým najlepším obdobím, aby ste sa vydali objavovať mestá a krajiny a zažili niečo nové. Ak neviete, kam ísť, poradíme vám. S našimi tipmi sa poprechádzate v krásnych zámkoch, ochutnáte známe víno, spoznáte pamiatky alebo nájdete útočisko v prírode. Pre každého sa niečo nájde! A najlepšie na tom je, že ak si všetko dobre zorganizujete, za pár mesiacov získate zážitky ako za celý rok.

Za vínom choďte do Porta

V chladných jesenných večeroch najlepšie zahreje lahodné portské. To je najväčším pokladom údolia rieky Douro, ktoré sa tiahne od mesta Porto. Kedysi mala monopol na jeho výrobu Vila de Nova Gaia, kde sa plnila a zrela každá fľaška. Hoci to už dnes neplatí, ešte stále odtiaľ pochádza väčšina portského, a preto je to najlepšie miesto na ochutnávku.

Aj okolie mesta Amarante je posiate vinicami, kde skúsite mladé pološumivé „vinho verde“. Ochutnávku neodmietnite ani vo vinárskom podniku Casa de Sezim alebo viniciach Quinta do Tamariz. Popri dobrom víne si obzriete pamiatky UNESCO, ku ktorým patrí štvrť Ribeira v Porte či stredoveké pamiatky v Guimarăes. V letovisku Póvoa Do Varzim vám zasa zachutí hazard, pláže a rušný nočný život.

Náš tip
● Poznávací zájazd
Portugalsko – Portské a vidiek
● 5 nocí, polpenzia
● Termín: 18.10. – 23.10.
● Cena: 798 € / osoba
●Viac info: www.satur.sk

Za zámkami do Bavorska

Ako v rozprávke sa budete cítiť v Neuschwansteine, ktorý inšpiroval aj Walta Disneyho. Poznáte ho z mnohých obrázkov, len netušíte, že práve toto je on. Zámok dal postaviť Ľudovít II. a patrí k tým najromantickejším v Európe. Priamo oproti Neuschwansteinu stojí Hohenschwangau, kde kráľ prežil svoje detstvo.

Vernou kópiou Versailles sa mal stať zámok Herrenchiemsee. Jediným miestom, ktoré počas života Ľudovíta II. dostavali, bol zámoček Linderhof. Všetky zámky ukrývajú svoje vlastné príbehy a sú dokonalým miestom, ak si chcete užiť trochu romantiky.

Zdroj: satur

Navštívte hrad, ktorý poznáte z rozprávok Walta Disneyho.


Navštívte hrad, ktorý poznáte z rozprávok Walta Disneyho.

Foto: satur

Náš tip

● Poznávací zájaz
Nemecko – Bavorské zámky
● 3 noci, raňajky
● Termín: 06.10. - 09.10.
● Cena: 258 € / osoba
● Viac info: www.satur.sk

Za pamiatkami na Madeiru do Toskánska

Most Ponte Vecchio, Michelangelova socha Dávida, katedrála Santa Maria del Fiore, námestie Duomo a mnoho ďalších zaujímavých miest objavíte v klenote Toskánska - vo Florencii. Zážitkom v historickom meste Siena je výhľad z veže Torre del Mangia na námestie Piazza del Campo.

Po prehliadke kamenného mestečka San Gimignano si oddýchnete pri ochutnávke typického talianskeho destilátu grappa. V Toskánsku si prídu na svoje aj gurmáni. Z krajiny prepletenej vinohradmi a olivovníkmi pochádzajú chutné vína a tie najkvalitnejšie olivové oleje. Toskánske štvorchodové obedy zakončené sviežimi syrmi a sladkými dezertmi nie sú nič pre tých, čo držia diétu. Chutia však úžasne!

Zdroj: satur

Florenciu treba navštíviť aspoň raz v živote, nielen kvoli histórii.


Florenciu treba navštíviť aspoň raz v živote, nielen kvoli histórii.
Foto: satur

Náš tip
● Poznávací zájazd
Toskánsko De Luxe
● 4 noci, raňajky
● Termín: 05.10. - 09.10.
● Cena: 799 € / osoba

● Viac info: www.satur.sk

Za prírodou na Madeiru

Záhrady s unikátnymi rastlinami, ideálne podnebie po celý rok, úchvatná príroda, pôsobivé scenérie a vynikajúce víno. Obrazné spojenie „ide to ako v lete na saniach“ naberie na Madeire nový rozmer. Spustiť sa na prútených saniach (babosas) pri teplote 25 stupňov nad nulou po asfalte je super zážitok!

Nejde pritom o žiadny komerčný výmysel. Carro de Monte, montský tobogan, má viac ako 150 rokov a pôvodne slúžil obyvateľom mesta Monte na rýchlu cestu do správneho strediska Funchal. Keď „pristanete“ vo Funchali, zájdite sa pozrieť k hotelu, ktorý tu len tento rok otvorila futbalová superstar Cristiano Ronaldo. Keď sa budete baliť na výlet na Madeiru, nezabudnite na plavky. Aj keď more na jeseň nemá najideálnejšiu teplotu, okúpete sa v prírodných kúpaliskách z lávových kameňov.

Zdroj: satur

Pôsobivé scenérie a vône Madeiry vás očaria.


Pôsobivé scenérie a vône Madeiry vás očaria.
Foto: satur

Náš tip
● Poznávací zájazd
Grand Tour Madeirou
● 7 nocí, polpenzia
● Termín: 30.10. - 06.11.
● Cena: 998 € / osoba
● Viac info: www.satur.sk

Vyberáme pre vás niečo PLUS