Vít

Tip na článok
Tip na článok
Na snímke vyučovanie na ranči žiakov Základnej školy na Školskej ulici v Michalovciach 10. septembra 2020. Výučba sa začala celodenným vyučovaním žiakov druhého ročníka v prostredí ranča Klokočina pri obci Klokočov neďaleko Michaloviec. Uprostred koní, kráv, mini oviec, mini kôz a lám sa budú učiť žiaci druhého až štvrtého ročníka raz za mesiac, prváci na ranči absolvujú blokové vyučovanie jazdectva. FOTO TASR - Roman Hanc
Na snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling počas tlačovej konferencie na tému Moderné školstvo 13. novembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Ucitelka
Máte všeobecný prehľad?
Kvízy
52. rokovanie vlády SR
Zdá sa, že ministri nenájdu spoločnú reč a deti sa do konca roka budú učiť z domu ako doteraz.
Podľa jeho plánu by sa žiaci mohli vrátiť do škôl 8. decembra. Koncom tohto týždňa by školákov, jedného z rodičov, aj pedagógov otestovali antigénovým testom. Ak by mali negatívny výsledok, v utorok 8. decembra by sa už mohli znova učiť v škole. Ministrov plán má však podmienku: na dobrovoľnom testovaní sa musí zúčastniť aspoň 70 percent žiakov školy. Inak zostane druhý stupeň alebo celá stredná škola naďalej pri dištančnom vyučovaní.
Ako ste na tom s logikou?
Kvízy
Mnohí rodičia nesúhlasia s premiérovým nápadom pravidelne testovať deti v školách.
Nie je logisticky možné, aby sa školy otvorili v pondelok 30. novembra. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) s tým, že poukázal na to, že jednotlivé veci sa nedokážu tak rýchlo naštartovať.
Žiaci druhého stupňa základných škôl a stredoškoláci sa dištančne vzdelávajú od 26. októbra, zatiaľ do 27. novembra. Čo bude potom zatiaľ nik netuší. Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) presadzuje, aby sa deti vrátili do lavíc čo najskôr.
Tento test vás poriadne vytrápi!
Kvízy
Pripravte vašim deťom rozprávkové jesenné prázdniny.
Poradíte si so slepými mapami?
Kvízy

Váš názor nás zaujíma

Zúčatnite sa užívateľského testu!

Vyjadrite svoj názor na naše weby.

Zapojiť sa do testu

Zaberie Vám to len 5 minút.