Tip na článok
Tip na článok
Testovanie rozhodcov futbalovej Fortuna ligy na ochorenie Covid-19 na futbalovom štadióne 30. mája 2020 v Dubnici nad Váhom. FOTO TASR - Radovan Stoklasa
Deti budú na letný tábor rady spomínať.
Ilustračná snímka
Návrat žiakov prvého stupňa do školy mesiac pred letnými prázdninami po uvoľnení bezpečnostných opatrení počas pandémie koronavírusu Covid - 19. Na snímke sú žiaci základnej školy Turnianska 10 v bratislavskej mestskej časti Petržalka.
Žiak, ktorý je v karanténe je online prítomný na vyučovacej hodine.
Podrobné pravidlá pre otvorené školy: Týchto 8 vecí by mal ovládať každý rodič!
Základná škola v Lozorne pokračuje v rozvrhu aj cez koronakrízu.
Od júna majú rodičia mladších detí možnosť rozhodnúť sa, či svoje dieťa pošlú do školy. Z prieskumu „Ako sa máte, Slovensko?“ vyplýva, že o tejto možnosti uvažuje až 68 % rodičov.
Od 1. júna sa na základe rozhodnutia ústredného krízového štábu opäť otvárajú školy a škôlky. Do lavíc sa vrátia žiaci prvého stupňa a piateho ročníka. Návrat je však len dobrovoľný, pediatrička radí, podľa čoho sa rozhodovať.
Deti zdravotníkov z fakultnej nemocnice počas prvého dňa babysittingu, ktorý samospráva zriadila v jednej z trenčianskych škôlok , 20. apríla 2020 v Trenčíne. FOTO TASR - Radovan Stoklasa
Janka Bauerová (36), mama dvojičiek tretiakov Kláry a Tea (8) a prváčky Petry (7):
„Vôbec nesúhlasím s tým, aby sa učili cez prázdniny. Teraz sa každý deň učia, ja na nich dozerám, nemajú prázdniny. Nemienim to robiť ešte aj v lete, aj deti potrebujú oddych.
Aké budete mať doma veľkonočné sviatky? Namaľujete si vlastné kraslice?
K potlesku sa pridáva aj minister školstva Branislav Gröhling.
Psychológ Miron Zelina radí nájsť na mimoriadnych prázdninách to pozitívne a využiť ich na to, aby sme vylepšili, čo normálne nestíhame.
PlusTV

Váš názor nás zaujíma

Zúčatnite sa užívateľského testu!

Vyjadrite svoj názor na naše weby.

Zapojiť sa do testu

Zaberie Vám to len 5 minút.