Vražda Adamka (†2mes.) jeho otcom, policajtom Máriom (†32): Naliehavá výzva známeho psychológa!
18. 11. 2024, 5:45
Trestné činy policajtov verejnosť vníma mimoriadne citlivo. Ľudia od tých, ktorí nám majú pomáhať a chrániť očakávajú, že vo vypätých chvíľach nezlyhajú. Nedávno celé Slovensko šokoval prípad zastreleného dvojmesačného bábätka jeho otcom policajtom. O pár dní vyšla najavo brutalita košického policajta, ktorý ubil na smrť zadržaného muža. Čo sa to deje? Známy psychológ má v tom jasno!
Zdroj: FACEBOOK
Zdroj: fb
Zdroj: Ingrid Timková
Galéria k článku
Problém v rodine vyriešil policajt Mário (†32), slúžiaci na stanici v Ľutine (okres Stará Ľubovňa), tým najbrutálnejším spôsobom. Z niekoľkodňovej hádky s manželkou Miškou (31), s ktorou sa brali pred rokom, našiel desivé východisko. Využil jej krátkodobú neprítomnosť a v byte v obecnej nájomnej bytovke v Rokytove pri Bardejove strelil súkromnou zbraňou najprv do hlavičky ich dvojmesačnému synčekovi Adamkovi a potom sebe. Vdove po ňom tak zabezpečil traumu a bolesť po celý zbytok jej života.

Zdroj: Plus JEDEN DEŇ
V den istý deň, ako vyčíňal Mário, neudržal na uzde svoje emócie policajt slúžiaci o pár kilometrov ďalej. Počas služby na stanici na Ladožskej ulici v Košiciach na sídlisku Nad jazerom mal spôsobiť mužovi zadržanému pre krádež spôsobiť smrteľné zranenia. Podľa doterajších informácií, policajt slúžiaci v zbore viac ako 20 rokov Marek, mal dobiť päsťou po hlave Ľubomíra (†48) obmedzeného na osobnej slobode. Zomrel po operácii na druhý deň v košickej nemocnici.
Známy psychológ z IPčka Marek Madro, ktorý sa snaží zlepšovať duševné zdravie Slovákov, na udalosť v Rokytove uviedol, že situácia, ktorá sa udiala, je obrovskou tragédiou: "Je veľmi náročná a šokujúca pre všetkých, ktorých sa priamo aj nepriamo dotkla. Príčiny a dôvody konania sa zrejme nedozvieme."
Zdôraznil, že ako spoločnosť žijeme vo veľmi silnom napätí, čo má zásadný vplyv na duševné zdravie a stav duševnej pohody. Podľa neho sú ľudia neustále vystavení negatívnym správam, konfliktom a neistote, čo vedie k prežívaniu stresu, úzkosti a zhoršovaniu psychického zdravia. "Napätie môže vyvolať pocity beznádeje a bezmocnosti, čo sú časté príznaky depresie. Zvýšený stres a frustrácia môže viesť k agresivite a napätiu medzi ľuďmi. Výbuchy hnevu alebo impulzívne správanie sú častými reakciami na napätie, a ak sa situácia stupňuje, môžu viesť k násiliu,” vysvetlil, z čoho mohli prameniť spomínané tragédie.
Nezostávajte so svojimi pocitmi osamotene
Madro dodal, že sa často stretávame aj so situáciami, kedy si ľudia vybíjajú frustráciu na blízkych, čo vedie k narušeniu vzťahov a zhoršeniu psychickej pohody: "Vzhľadom na na toto spoločenské napätie a zhoršený stav duševného zdravia je nevyhnutná dostupná odborná pomoc a podpora, ale systém pomoci a podpory nie je dostatočný, odborníkov je málo, čakacie doby sú dlhé a stále máme prítomnú stigmatizáciu duševného zdravia a starostlivosti o duševné zdravie."