Telo mladíka našli v utorok ráno zhruba o 9.00 hod. vo vnútornom átriu pod požiarnym rebríkom päťhviezdičkového hotela Bauer v centre mesta, neďaleko ikonického Námestia sv. Marka. Bol oblečený len v krátkych nohaviciach a tričku. Ľudia, ktorí boli pri mladíkovi ako prví, zalarmovali všetky záchranné zložky. Napriek obrovskej snahe zdravotníkov sa muža nepodarilo oživiť.

Podľa našich informácií ide o Samuela Malíka (†22), ktorý bol nevlastným synom známeho slovenského lekára Róberta Hatalu.

FOTO nevlastného syna Hatalu nájdete TU ►►►►►

Zmätočné informácie

Pôvodná informácia talianskych policajtov znela, že obeťou je beloch neznámej totožnosti, neskôr, keď vykonali obhliadku miesta tragédie a izbu, kde býval, spresnili, že by malo ísť o muža z východnej Európy. Polícia vypočula priateľov nebohého, bola nariadená súdna pitva. To, že nebohý pochádzal zo Slovenska a bol príbuzným renomovaného kardiológa Róberta Hatalu z druhého manželstva, sa objavilo na sociálnej sieti. Neskôr to, že ide o slovenského turistu potvrdili aj talianski vyšetrovatelia. Okolo tragickej udalosti koluje mnoho hypotéz. Dôvody pobytu chlapca v Benátkach nie sú zatiaľ známe, a ani to, ako k nešťastiu došlo. 

(Ne)jasná správa z ministerstva

Rezort zahraničia reagoval veľmi stroho. „Aj v takých tragických prípadoch, ako sú úmrtia našich občanov v zahraničí, rezort diplomacie vždy poskytuje súčinnosť či už pozostalým, alebo príslušným orgánom doma a v zahraničí. Vzhľadom na zákon o ochrane osobných údajov nemôžeme poskytovať žiadne bližšie informácie," uviedol hovorca ministerstva Juraj Tomaga.

V popiske fotografie v galérii čítajte, kto je Róbert Hatala ►►►►►

K danej téme sa vyjadrovali na sociálnych sieťach aj mnohí komentátori, ale žiadny z nich nevniesol viac svetla do tragického prípadu. 

Viac fotografií k téme nájdete TU  ►►►►►

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Podľa vášho názoru, strácajú ľudia zábrany a ostražitosť pri pobyte v zahraničí?

Mohlo by vás zaujímať: