Budenie zo spánku

Monitorovanie pre účely znaleckého dokazovania podľa našich zistení vykonal v prešovskej nemocnici súdny znalec, ktorého policajný vyšetrovateľ pribral do procesu vyšetrovania. „Mám informácie, že v snahe byť čo najpresnejší si tento prizval aj odborného konzultanta. Naozaj tá metodika vyšetrenia pacienta - klienta je mimoriadne prísna a detailná. Napríklad nechajú testovanú osobu zaspať a následne ju náhle prebudia z hlbokého spánku, pričom sledujú reakciu mozgu. Nechajme teraz znalca, nech vyhodnotí monitoring, a uvidíme, aké budú jeho závery," uviedol Sergej Romža.

Vlastnoručne písané listy

Spomenul, že rodina vodiča znáša situáciu mimoriadne ťažko. „Klient je otcom dvojičiek - dievčat. Deti tesne po nehode neboli desať dní v škole, ale vzdelávali sa doma, keďže sa ich matka obávala reakcií okolia a nechcela ich zbytočne stresovať. V tejto súvislosti chcem tiež spomenúť, že môj klient v utorok (14. 3.) sám iniciatívne z ústavu na výkon väzby napísal rodinám obetí nehody ospravedlňujúce listy. Písal ich ručne a boli odoslané poštou. Nebolo to len gesto, je mu naozaj veľmi ľúto, čo sa stalo, a považoval za potrebné ich osloviť aj takýmto spôsobom. Zatiaľ neviem, či niekto z pozostalých reagoval. Neskôr, v prípade, že budú príbuzní súhlasiť so stretnutím, by sa rád ospravedlnil aj osobne," povedal advokát obvineného vodiča.

Podľa Romžu sa už pozostalí cez svojich právnych zástupcov obrátili s požiadavkami o náhradu nemajetkovej ujmy.

(Ne)bol to záchvat?

Hoci sa to nezdá, ale myslieť si, že epileptický záchvat môže potvrdiť len znalec z odboru zdravotníctvo, je omyl. „Vstúpi sem aj ďalší, z odboru doprava. V koordinácii vedia jednoznačne určiť, o čo v danom prípade išlo," povedal krátko po nehode dopravný analytik Ján Bazovský.

Viac fotografií nájdete TU ►►►

Vyjdrite svoj názor v komentároch pod článkom ►►►

Mohlo by vás zaujímať: