Čo sa stalo v tragickej chvíli na Zochovej

V nedeľu 2. 10. o  22.24 hod. 60-ročný muž viedol vozidlo Škoda SuperB v smere na Most SNP. V stave vylučujúcom riadenie vozidla neprispôsobil jazdu svojim schopnostiam a zišiel z vozovky na zastávku MHD Zochova, kde sa v tom čase nachádzalo viacero osôb. "Vo vysokej rýchlosti došlo k zrážke auta s čakajúcimi ľuďmi na zastávke. Na mieste zahynuli štyri osoby, tri boli v kritickom stave prevezené do nemocníc, ďalšie tri utrpeli zranenia vyžadujúce si ošetrenie v nemocniciach," informoval krátko po nehode bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených. Medzi obeťami boli študenti dvoch bratislavských vysokých škôl: Univerzity Komenského a Slovenskej technickej univerzity.

Vodičovi Dušanovi Dědečkovi bola pri dychovej skúške nameraná hodnota  1,69 promile alkoholu v krvi. Zo strany vyšetrovateľa PZ bolo začaté trestné stíhanie. Čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie. Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I však vo štvrtok (6.10.) vinníka prepustil.

Podobný prípad alkoholu za volantom sa udial v Čadci. Vodič, ktorý opitý šoféroval a zrazil na chodníku v Čadci matku s dvomi deťmi, však poputuje do väzby. 

Anketa
Myslíte si, že je správne, že je Dušan Dědeček stíhaný na slobode?

Obrad rozlúčky s Natáliou Hamrákovou sa začal v Kostole Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Spišskej Novej Vsi alebo "Malom kostolíku", ako ho miestni volajú.

Kostol Nepoškvrneného počatia Panny Márie.
Zdroj: Michael Smrčok

Rodina zakomponovala do obradu aj posledné prianie tmavovlásky. Najbližší ho spomenuli deň pred pohrebom na sociálnej sieti. "Dozvedeli sme sa že Natálkine želanie bolo, aby na pohrebe každý povedal niečo pekné, čo si napríklad o nej pamätá. Kto bude chcieť a cítiť sa na to, môže kľudne pár slov povedať. Ďakujeme." Na pohrebe túto možnosť využili mnohí blízki ľudia mladej študentky. 

Sledovali sme rozlúčku s mladou študentkou  >>>