Kňaz porozprával o pokušeniach, s ktorými bojoval zrejme aj nebohý Stanislav. Prirovnal ich k tomu, ako diabol skúšal Ježiša. Jedným z nich bolo, nech rozkáže kameňom, aby sa premenili na chlieb: "Koľko chleba potrebujeme, aby sme sa nasýtili? Furt máme málo, sme nenásytní. Máme veľa, chceme viac. Lepšie by sa nám žilo, keby sa človek uspokojl s tým, čo má."

Podľa neho honba po bohatstve a sláve z nás šťastných neurobí. "Chceme byť vlastníkmi všetkého. Nič nie je naše. Ani otec, ani mama, ani deti. To nie je naše vlastníctvo. Dostali sme ich od Boha na určitý čas nášho života, aby sme sa o nich starali. Možno aj toto bolo jedno pokušenie, ktorému Stano podľahol." 

O Erike povedal, že ju poznal od detstva. Bola jedna z tých, ktorá tvorila jeho mladosť. "Potom odišla do Ameriky, vrátila sa, krstil som obe jej deti," vravel s plačom. Podľa neho všetci sme za všetko zodpovední: "Ako hovorí Ján Zlatoústy - keby sme kresťania žili príkladným životom, nebolo by ani pohanov."

Kňaz prezradil aj rodinné tajomstvo. V tej chvíli sa dal smútok v obradnej sieni krájať. Viac čítajte v popise fotky v GALÉRII>>

Po skončení omše sa zhromaždenia presunul z domu smútku na cintorín. Keď vkladali truhly s telami nevinných obetí do zeme, clivota sa niesla okolím ako hustý závoj.  Nesmierna žalosť nad stratou milovanej dcéry a vnúčat odoberali sily starým rodičom čoraz viac. Pohľad na ich nevyjadriteľný zármutok trhal srdce. 

Stanislav vyvraždil svoju rodinu v nedeľu 15. januára. V sobotu ich ešte videli susedia. V nedeľu sa už s jeho deťmi a manželkou nedalo spojiť cez internet. V pondelok deti neprišli do školy a neboli ani online prístupní. V utorok však ich vrah ešte žil, okolo jednástej dopoludnia ho videli sused bývajúci oproti. Polícia vtrhla do bytu v utorok večer pred šiestou po tom, ako ich zalarmoval brat nebohého. Ten mu totiž volal a priznal sa mu, že vykonal hrozný skutok. Muž, ktorý bol zrejme v ťažkej životnej situácii sa takýmto hrôzostrašným činom snažil vyriešiť svoje problémy. 

Prípad vzbudil obrovský záujem verejnosti a to je zrejme aj dôvod, prečo sa príbuzní Stanislava snažia utajiť miesto a čas jeho pohrebu. Stana hodnotili jeho susedia ako zvláštneho človeka, zväčša vážneho, zachmúreného, občas konfliktného. Zato o jeho žene a deťoch rozprávali iba v superlatívoch. Hodnotili ich ako veľmi milých, usmievavých a zhovorčivých. Deviatačka a siedmak boli šikovní, inteligentní, v škole z nich mali učitelia radosť. 

V prípade bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin obzvlášť závažného zločinu vraždy, za ktorý Trestný zákon stanovuje trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, alebo trest odňatia slobody až na doživotie. V prípade zistenia informácií, ktoré bude možné verejnosti poskytnúť, ich polícia zverejní hneď, ako to situácia vo vyšetrovaní dovolí.

Pohreb nebohého Stanislava je naplánovaný v jeho rodisku na budúci týždeň. 

Prečítajte si tiež: