V januári 2011 obyvateľov Lascova (okres Bardejov) šokovala brutálna vražda dôchodcov Márie (†79) a Jána (†77) Jarinovcov, ktorých vrah ubil na smrť a okradol. Neušetril ani ich psa. Vzal so sebou peniaze aj mobil. Telá nebohých objavili zrejme až niekoľko dní po beštiálnom útoku. Dve ošípané v chlieve prežili, hoci boli pravdepodobne týždeň bez stravy.
Páchateľ do domu vnikol cez vypáčené zadné vchodové dvere. Prehľadal izbu na prvom podlaží a keď zišiel na prízemie, vyrušili ho majitelia. Oboch manželov fyzicky napadol a spôsobil im zranenia, ktorým podľahli.
Kam viedli pachové stopy?
Starkí mali zranenia na hlave, žena bola od pása dole vyzlečená. Pravdopodobne sa tam pred vraždou strhla bitka, všetko bolo porozhadzované po zemi, zásuvky zo skríň boli povyťahované. Policajti nasadili aj služobné psy, stopa viedla smerom k rómskej osade.
Zavraždený železničiar bol čiperný dôchodca, šikovný domáci majster, opravár poľnohospodárskych strojov, susedov vozieval na nákupy do Poľska či Rakúska, zvážal im odtiaľ nábytok, v lete pestoval zeleninu. V tých dňoch plánoval zabíjačku ošípaných a keďže sa neozýval mäsiarovi, ktorého mal dohodnutého, jeho susedia spozorneli. Vtedajší starosta privolal policajtov. Tí najprv našli Jána a o štyri hodiny neskôr v komore aj jeho Máriu.
Prípad doteraz nevyriešili.