Sudcovia Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Ružena Sabová, Rastislav Stieranka a Jozef Pikna oslobodili v pomere 2:1 Mariána Kočnera z objednávky vraždy novinára. Aj z toho, že pripravovali vraždy prokurátorov Maroša Žilinku, Petra Šufliarskeho a Daniela Lipšica.

Alenu Zsuzsovú, ktorá bola jeho volavkou, uznali vinnou a vymerali jej 25 rokov väzenia. „Senát ŠTS dospel k záver, že iniciátorom vraždy Kuciaka a Žilinku bola Zsuzsová z motívu straty financií, ktoré jej a jej rodine poskytoval Kočner,“ zazneli takéto, podľa mnohých, absurdnosti, v ústnom odôvodnení rozsudku.

Foto z vyhlasovania rozsudku a kamennej tváre Kočnera si pozrite v GALÉRII >>>

Prokurátori od začiatku tvrdia, že Zsuszová nemohla vo veci postupovať sama, nemala na to ani peniaze a od Kočnera bola finančne závislá. O tomto však presvedčili iba jedného z troch sudcov. Pritom dokonca aj Zsuzsovej obhajca Štefan Neszméry uviedol, že sa mu zdá nelogické, že by si Zsuzsová objednala vraždu bez Kočnera, keď súd zároveň skonštatoval, že si Zsuzsová brala od Kočnera peniaze.

Dôvodom vraždy podľa prokurátora Daniela Mikuláša bolo to, že "Kuciak v roku 2017 spustil doslova smršť článkov odhaľujúcich podozrenia z trestnej činnosti Kočnera.“ Práve Kočner si mal Kuciakovu vraždu objednať kvôli tomu, že mu investigatívna práca novinára kazila podozrivý biznis.

Pokračovanie na ďalšej strane >>>