FOTO DESIVÉ podrobnosti útoku: TENTO chlapec mal zaútočiť sekerou na spolužiačku!
3. 11. 2022, 9:16 (aktualizované: 1. 6. 2024, 14:39)

Zdroj: hd
Vyučovanie na strednej odbornej škole v Novákoch sa dnes ráno začalo hrozivým incidentom. Jeden zo žiakov tu mal začať pobehovať zo sekerou, ktorou údajne aj útočil!
Zdroj: hd
Zdroj: hd
Zdroj: hd
Galéria k článku
O prípade informoval spravodajský portál TV JOJ noviny.sk. Desivý incident sa mal odohrať na strednej odbornej škole v Novákoch na začiatku vyučovania. 16-ročný Alex B. mal začať behať po škole so sekerou, pričom jednu zo žiačok mal dokonca seknúť do čela. Zranenia mal utrpieť aj ďalší chlapec. Páchateľ následne zo školy ušiel, policajti ho chytili 500 metrov od školy v neďalekom poli.
Útočiť mal študent prvého ročníka. Podľa portálu startitup.sk jeho obeťami, ktoré skončili so zraneniami, boli jeho rovesníci Jakub a Tamara. Od veľmi dôverného zdroja zo školy sa nám podarilo zistiť, že študentka to schytala preto, lebo útočník chcel pôvodne zaútočiť na spolužiaka, no tá sa ho zastala.
"Spolužiak bol k chlapcovi, ktorý útočil, milý. Aj sa s ním snažil rozprávať, ale on odpovedal len dvomi slovami, alebo bol úplne ticho a pozeral do steny. Neviem prečo práve po ňom vyštartoval. Asi to už mal naplánované, lebo zatvoril triedu a až potom začal niečo vyťahovať z tašky. Rozbehol sa priamo po spolužiakovi a my sme sa rozutekali, čiže neviem, či chcel napadnúť aj ostatných. Strašne sme sa báli. Spolužiačka, ktorá to schytala, tam zostala sama," povedali nám na mieste spolužiaci.
Vyjadrenie polície si prečítajte na ďalšej strane:
"Študenti sú v tejto chvíli v starostlivosti posttraumatického intervenčného tímu. V týchto chvíľach úzko spolupracujeme s vedením školy," uviedla polícia pre TASR. Deklaruje, že prijala adekvátne opatrenia a nikomu nehrozí žiadne nebezpečenstvo.
Psychologickú pomoc poskytnú odborníci okrem študentov i pedagógom. Škola sa následne s nimi dohodne na ďalšom postupe. Uviedla to riaditeľka SOŠ Katarína Piačková. Riaditeľka sa k okolnostiam útoku vyjadriť nechcela, keďže ho vyšetruje polícia. Škola s policajtmi podľa nej intenzívne spolupracuje. "Všetkých nás to hlboko zasiahlo. Máme tu intervenčný psychologický tím, ktorý pracuje so žiakmi, o chvíľu budeme mať sedenie aj s učiteľmi," uviedla Piačková.
S útočníkom sa podľa svojich slov aj osobne rozprávala, o čom, nechcela povedať. "Chlapec je žiakom prvej triedy. Javil sa ako absolútne bezproblémový, nezaznamenali sme ani náznak niečoho, čo by sme si mali všimnúť," priblížila.
DESIVÝ opis študenta SOŠ Nováky: Počuli sme KRIK >>>
Jeden zo študentov prvého ročníka opísal, že počul krik, nachádzal sa však na inom mieste, na akom došlo k útoku. "Boli sme len zatvorení v triede," povedal. Útočníka študent podľa svojich slov nepoznal. Do školy si po študenta prišiel jeho otec. "Mne volal syn, nevedel som o ničom. Až dcéra mi potom povedala, že na internete sú prvé informácie. Som rád, že sa mi ohlásil a že je v poriadku," doplnil otec.
Škola sa bude pri ďalšom svojom postupe podľa riaditeľky riadiť odporučením psychológov.
"Zranená žiačka je momentálne na ošetrení v bojnickej nemocnici mimo ohrozenia života. Do školy bol zavolaný podporný psychologický tím, ktorý vykonáva rozhovory so študentmi. Rovnako škola bude túto smutnú udalosť komunikovať s rodičmi študentov," dodala v stanovisku hovorkyňa zriaďovateľa školy Trenčianskeho samosprávneho kraja Lenka Kukučková.
Polícia v škole aj naďalej zasahuje a momentálne vykonáva potrebné procesné úkony. Na miesto boli nasadení aj policajní psovodi a tiež zasahovali zdravotní záchranári.
"Z informácií a dôkazov získaných na mieste činu bolo zistené, že v danej veci ide o podozrenie z úkladnej vraždy v štádiu pokusu na viacerých osobách. Z uvedeného dôvodu vec preberá vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry. O veci bol bezodkladne informovaný špeciálny prokurátor. Bližšie informácie poskytneme, keď to procesná situácia dovolí," informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Karolína Barinková.
Prečítajte si tiež: