Novinár Lukáš Milan napísal článok, v ktorom sa opieral o informácie istého podnikateľa, ktorého meno však nezverejnil.

Uviedol, že Paška ako člen politickej strany Smer-SD požadoval pri osobnom stretnutí od podnikateľa, ktorý mal záujem o vykonávanie obchodnej činnosti pri preprave krvnej plazmy, odvádzanie 75 percent z obratu. Malo to byť približne 5-tisíc eur mesačne. Peniaze mali ísť cez firmu Komed formou faktúr za poradenskú činnosť. Za to mal Paška sľúbiť podnikateľovi zabezpečenie zákaziek v tejto oblasti podnikania. Keďže takýto biznis vyhodnotil podnikateľ ako nerentabilný, od svojich plánov napokon ustúpil.

Daniel Lipšic s obžalovaným novinárom.
Daniel Lipšic s obžalovaným novinárom.
Zdroj: Daniela Pirschelová

Smrť politika nestopla stíhanie

Paška za tieto výroky podal na novinára trestné oznámenie za ohováranie. Napriek tomu, že v apríli 2018 zomrel, súd trestné stíhanie nezastavil, keďže Košičan mal byť v danom prípade poškodeným a jeho práva a nároky prešli po jeho smrti na dedičov. 

Vo štvrtok okrem Daniela Lipšica, ktorý je obhajcom novinára, prokurátora a právneho zástupcu rodiny Paškovcov, sa pred sudcu ako svedkovia dostavili vdova Jana Pašková a jej mladší syn Matúš.

"Iskrenie" medzi prokurátorom a Lipšicom

Pojednávanie sa nieslo v napätej atmosfére. Daniel Lipšic predkladal námietky a pripomienky k otázkam, ktoré kladol prokurátor svedkom. Nepozdávala sa mu ani mimika prokurátora, aj preto vyzval sudcu, aby zjednal v danom smere nápravu. Ten poznamenal, že nevie posúdiť jeho výraz, keďže nevidí na tvár prokurátora. Výhľad mu kryl monitor PC. Následne sudca upozornil Lipšica na to, že jeho klient - novinár si podopiera pred súdom hlavu rukou.

Jana Pašková so synom Matúšom na chodbe súdu.
Jana Pašková so synom Matúšom na chodbe súdu.
Zdroj: Daniela Pirschelová

Čítajte na ďalšej strane o čom vypovedala vdova Jana Pašková a jej syn...