Články o manželovi nečítala

Keď emócie ochladli, pokračovalo sa vo svedeckej výpovedi Jany Paškovej. Vdova na základe kladených otázok hovorila o tom, že články o manželovi nikdy nečítala. "On to nechcel, hovoril, že je to v záujme zachovania môjho duševného zdravia. Výnimku urobil jedine v prípade sporného článku. Manžel prišiel domov z Bratislavy, v ruke držal týždenník a hodil ho na stôl. Povedal mi, aby som si to prečítala. Iste, aj predtým sa popísal kopec klamstiev i poloprávd, ale tento článok už bol cez čiaru," hovorila vo štvrtok Jana Pašková.

Narušené vzťahy

Spomenula, že po jeho zverejnení sa veľmi narušili nielen ich rodinné vzťahy, ale aj s priateľmi. "Starší syn k nám prestal chodiť, čo nás veľmi trápilo najmä preto, že sme sa nemohli stretávať s našou vnučkou. Mladší syn bol tiež rezervovanejší a kladol manželovi množstvo zvláštnych otázok. Ľudia, ktorí nám dovtedy volali takmer každý deň, sa odmlčali. Atmosféra bola u nás napätá. Manželovi som napriek prvotným pochybnostiam verila, že to, o čom sa píše nie je pravda, ale bolo to ťažké," zdôraznila vdova.

Jana Pašková pokračuje v konaní pred súdom, chce spolu so synmi očistiť meno nebohého manžela a otca.
Jana Pašková pokračuje v konaní pred súdom, chce spolu so synmi očistiť meno nebohého manžela a otca.
Zdroj: Daniela Pirschelová

Háklivá otázka o dedičstve

Jana Pašková spomenula, že jej manžel pred vstupom do vrcholovej politiky mal zhruba 14 firiem, napokon mu ostala iba jedna Komed, ktorá sa venovala finančnému poradenstvu a auditorskej činnosti. Oheň sváru v pojednávacej miestnosti vzbĺkol opäť potom, keď sa obžalovaný novinár opýtal vdovy, aká bola finančná hodnota dedičstva po nebohom Pavlovi Paškovi. Do Milana sa hneď obul právny zástupca Paškovcov i prokurátor, že toto nesúvisí s prejednávanou vecou.

Firma Komed skončila

Po Paškovej dostal slovo jej syn Matúš. V podstate sa vyjadroval takmer k rovnakým otázkam ako jeho mama. Spresnil len, že firma Komed dnes už neexistuje. "Naša rodina sa rozhodla v činnosti nepokračovať a zlikvidovať ju."

Sudca napokon pojednávanie odročil na január 2021, keďže potrebuje ešte vypočuť staršieho syna Paškovcov Michala a bývalého šéfredaktora Plus 7 dní, ktorí na pojednávanie vo štvrtok neprišli.

Viac foto TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Ako by ste sa zachovali na mieste Paškovcov?
  • 64%
  • 27%
  • 4%
  • 5%

Mohlo by vás zaujímať: