Ondrík v úlohe zločinca. Réžie filmu sa ujal Jakub Kroner, scenár napísal Miro Šifra, kameru má pod palcom Mário Ondriš. Mikuláša Černáka si zahrá člen činohry SND Milan Ondrík, Róberta Lališa, prezývaného Kýbel, Marián Labuda, úlohu Miloša Kaštana si strihne Dušan Cinkota. Scenárista si určite nemusí lámať hlavu, čo tam dá, keďže aj laik vie, že bude mať dostatok materiálu na to, aby rozvinul príbeh filmu možno aj na niekoľko pokračovaní.

Capo

Autori na projekte začali pracovať zhruba v roku 2017, keď získali od Černáka práva na výrobu filmu. Snahou tvorcov, ako informovali pred rokmi, nie je glorifikovať neľútostného bosa bosov, za ktorým ostal dodnes presne nezistený počet zavraždených a pozostalých, ale priniesť na plátna kín príbeh muža z Horehronia, ktorý tvrdo drel na miestnom družstve, neskôr makal v Nemecku a po návrate domov sa s partiou kumpánov rovnakého zmýšľania dal na cestu zločinu, ktorá mu zhruba po päťročnici vyniesla titul capo di tutti capi slovenského podsvetia (šéf šéfov, najvyššie postavená osoba v talianskej mafii – pozn. red.).

Viac fotografií nájdete TU>>>

Len pre silné žalúdky

Film má zároveň priniesť divákovi pohľad na mafiánske prostredie, ktorému sa na Slovensku v deväťdesiatych rokoch minulého storočia mimoriadne darilo. Tvorcovia sľubujú, že vo filme odhalia to, čo ešte nikde nebolo zverejnené. Či je to naozaj tak, alebo ide len o marketingový ťah, ťažko povedať, keďže tak ako samotný Černák, ani jeho kumpáni (ktorí mali šťastie a prežili – pozn. red.) nešetrili vo svojich výpovediach na súdnych pojednávaniach podrobnosťami. A tie boli neraz len pre veľmi, ale naozaj veľmi silné žalúdky.

Skúpi na slovo

Nás zdroj tvrdí, že v súvislosti s tým, že Černák má právo byť informovaný o priebehu nakrúcania a štáb s ním musí mnohé konzultovať, môže telefonovať priamo z leopoldovskej basy. V snahe overiť si túto informáciu sme oslovili hovorkyňu Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Moniku Kacvinskú so žiadosťou o vyjadrenie. Na naše konkrétne otázky o tom, či je pravdivé info, že Mikuláš Černák môže vyvolávať spoza mreží na päť schválených čísel, kto vydal súhlas, či je to bežné v praxi, kto platí jeho telefonáty a z akých peňazí, či je rozhovor väzňa monitorovaný, prípadne či je známy podobný prípad v slovenskom väzenstve v smere k nebezpečnej osobe (viacnásobnému vrahovi) typu Černák, prišlo len všeobecné vyjadrenie.

Čítajte TU, čo odsúhlasil riaditeľ basy v Leopoldove Černákovi >>>