Zázrak nečakajme

Daniela Paculíková z www.vesti.sk pripomína, že od čias covidu a s ním spojených obmedzení sa ako jedovatý opar rozšírila negatívna energia, ktorú pred rokom nahradila energia vojny. "Ak sme v minulosti boli dennodenne bombardovaní hrozivými štatistikami nakazených, tie nahradili vojnové, často deštrukčné správy. Vojna je smrť. Do záplavy negatívnych správ určite patria aj dvojciferná inflácia, obavy zo straty práce, chudoba, likvidačný green deal, zabíjanie dobytka, hydiny a perspektíva chrobače na tanieri. Je to smutné, ale zázrak sa nestane, pribudnú lúpežné prepady a vraždy, v abnormálnych situáciách človek reaguje skratovo. Preto odporúčam viac než inokedy voliť maximálnu opatrnosť a počúvať intuíciu, zabránime mnohým tragédiám."

Viac fotografií z pohrebu Terezy († 18), ktorú pochovali 9. 2., nájdete TU ►►

Nielen sprchovanie, ale aj psychohygiena

K Tereze a Viole pripomína, že išlo o dôsledok skratových rozhodnutí. U prvej po hádke s frajerom, druhá zrejme dlhodobejšie bojovala sama so sebou, keďže pred smrťou túžila po spovedi a ospravedlňovala sa blízkym a priateľom. "Boli to umelecké duše s iným videním sveta i života, zrazu boli konfrontované s krutou realitou života a rozhodli sa..." Veštkyňa radí opatrnosť pri zatmení, nove a splne Mesiaca, ale aj pri zatmení Slnka. "Ich vplyv trvá ešte pol roka po dátume, keď k javu došlo, na pokoji ľuďom nepridáva ani dianie u nás a vo svete."

Psychiku človeka prirovnáva k nádobe. "Tá dnešná je doslova preplnená balastom a negatívnymi správami. Spoločnosť je názorovo rozdelená, v rodinách sa to odrazilo rozkolmi, nervozitou a hádkami. V takom rozpoložení jednotlivec ľahko urobí nelogické rozhodnutia, ktoré sa potom často končia fatálne. A nemuseli by..." prízvukuje s dôvetkom, že hoci sa sprchujeme pravidelne, psychohygiena je nám stále cudzia, nepripisujeme jej dôležitosť. "Od roku 2020 sme mali dostatok času prejsť si zoznam priorít, žijeme transformačný čas. Je potrebná absolútna zmena - ako bájny fénix, ktorý vstal z popola - nie je to nová košeľa, pričom starú zahodíme do koša," uzatvára odborníčka.

Anketa
Zomkol viac vašu rodinu covid a aktuálna náročná situácia?

Vyjadrite svoj názor v ankete i komentároch pod článkom ►►►

Prečítajte si tiež: