Správa o deviatich obetiach, ktorú potvrdilo mesto Prešov hasiči dementovali. Aktuálny počet obetí sa preto vracia na pôvodných sedem, pričom jedna osoba, ktorá je pravdepodobne zosnulá, je stále nezvestná. Nachádzať by sa mala na 12. poschodí. Podľa krajského hasičského hovorcu Petra Kovalíka by malo ísť o ženu. Hasičom sa ju vizuálne doposiaľ nepodarilo nájsť, predpokladá sa, že je kompletne zavalená. Pomáhať majú podľa Korzára na mieste kynológovia a členovia Horskej záchrannej služby so psami.

Informáciu o siedmich mŕtvych a jednej nezvestnej osobe potvrdila aj hovorkyňa mesta Lenka Novotná. "Počet obetí po výbuchu plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove je 7. Jedna osoba je nezvestná,"uviedla hovorkyňa.

Bytovka sa bude pravdepodobne celá búrať.
Bytovka sa bude pravdepodobne celá búrať.
Zdroj: Franti?ek Iv?n

Prešovská primátorka Andrea Turčanová potvrdila v sobotu poobede nárast počtu obetí výbuchu prešovskej bytovky na deväť, no táto informácia sa ukázala ako mylná. Okrem toho dodala, že niektoré telá nie sú ešte identifikované.

 

Hasičský a záchranný zbor, bude naďalej pokračovať v činnosti a maximálnej súčinnosti na základe požiadaviek krízového štábu a policajného zboru.

V sobotu večer bola činnosť hasičov na mieste tragédie ukončená. Miesto odovzdali kompetentným zástupcom mesta Prešov krátko pred pol ôsmou. "Zajtra ráno sa pokúsia za pomoci psa Horskej záchrannej služby dohľadať poslednú nezvestnú osobu,"uviedla polícia na sociálnej sieti. Zároveň dodala, že hasičský a záchranný zbor bude naďalej pokračovať v činnosti a maximálnej súčinnosti na základe požiadaviek krízového štábu a policajného zboru.

Článok pokračuje na ďalšej strane >>>