Aďa s Papuáncom Lorensom chodila tri roky, rozišla sa však s ním kvôli alkoholu, ktorému muž holdoval. Ten sa však nemienil len tak ľahko vzdať. Vyzýval expartnerku, aby sa k nemu vrátila. Ospravedlňoval sa jej, ale ona bola neoblomná. Prišiel vyzbrojený nožom do jej prenajatého domu v Denpasare s tým, že jej vráti motocykel. Skúsil ju aj vtedy prehovoriť, ale dievča ho odmietlo. Mladík sa neovládol a zasadil jej smrteľnú ranu do krku. Papuáncovi, ktorého krátko po čine zatkla polícia, hrozí za tento zločin trest smrti.

Rodina dievčaťa sa z tragédie nedokáže spamätať.  Matka Ingrid nám krátko po tom, čo sa dozvedela desivú správu povedala, že vôbec netušia čo sa tam stalo.

Najlepšia sestra

Brat nebohej Košičanky Stanislav (30) tiež neskrýval bolesť a hrôzu z toho, čo postihlo ich rodinu. "Stále to nedokážem stráviť. Cítim neskutočný hnev a smútok. Adriana mala celý život pred sebou, nikomu nikdy neublížila. Bola tá najúžasnejšia sestra na svete...!"

Ani Stanislav nevie nič viac o okolnostiach, za ktorých došlo k udalosti, ktorej obeťou sa stala jeho sestra. Dozvedeli sme sa to od od jej kamarátky, práve ona našla Adrianu." Rodina momentálne s médiami nekomunikuje.

Dobrá žiačka

Zdesenie z hroznej správy netajila ani spolužiačka zavraždeného dievčaťa z Gymnázia na Šrobárovej ulici v Košiciach. "Chodili sme spolu do nemeckej triedy, bolo to veľmi skromné, ale múdre a nadané dievča. Neprekvapilo ma, keď som počula, že žije a podniká už niekoľko rokov na Bali. Aďka vždy bola typ svetobežníka, milovala cestovanie, exotické krajiny.... To, že takto dramatický skončí, by mi nenapadlo ani v najhoršom sne," zaspomína si evidentne zronené dievča.  

Adriana bola vynikajúca študentka, aj preto jej bývalých spolužiakov prepadol obrovský smútok.
Zdroj: archív školy

Brutálna vražda

Informáciu o tragickej smrti mladej Slovenky zverejnil v stredu 21. 1.   portál Kompas.com.  Adrianu zavraždili v prenajatom dome v Denpasare, hlavnom meste Bali. Zhruba o deviatej ráno miestneho času, polícia prijala oznámenie kolegyne z práce, že našla Slovenku ležať v kaluži krvi. Tá ju prišla skontrolovať, pretože jej neodpovedala na telefonát. Jej telo ležalo v kuchyni. Adriana malo bodné rany v oblasti krku.

Expriateľa Adriany Laurensa Pareru polícia zadržala.
Zdroj: patrolipost.com

Zločin z vášne 

Podľa tamojšieho internetového portálu suarabali.id polícia niekoľko hodín nato zadržala jej expriateľa Laurensa Parera. Dvojica sa  mala rozísť po zhruba trojročnom vzťahu. Papuánec Parera Slovenku mal naďalej kontaktovať, aby sa k nemu vrátila, pôvodne sa hovorilo aj o tom, že muž  pýtal od svojej expriateľky  50 miliónov indonézskych rupií.  Vyšetrovanie pokračuje.

Viac fotografií nájdete TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Našli by ste odvahu usadiť sa a podnikať v niektorej zo vzdialených exotických krajín?

Mohlo by vás zaujímať: