Oslovili sme domácich. Potvrdili, že informácie o návrate Vadalu sú pravdivé, ale údajne vidieť Taliana na ulici je vzácnosť. „Pešo nechodí, vozí sa na striebornom Volkswagene. Už sa neproducíruje tak ako v minulosti, radšej sa zašíva kde-kade. Aj som sa čudoval, že sa vrátil na Zemplín. No, asi vie, prečo,“ zasmial sa Michalovčan Pavol, ktorého sme stretli v centre mesta.

Žaluje štát

"Ľudia z jeho okolia tvrdia, že Antonino sa vrátil na Slovensko aj preto, že chce žalovať  Slovensko za nezákonnú väzbu a obvinenie. Od štátu chce žiadať ospravedlnenie a finančnú náhradu za poškodenie dobrého mena a ušlý zisk!"  O akú čiastku by malo ísť, Michalovčan nevedel povedať. "Majú to v rukách jeho právni zástupcovia. Myslím si, že je to od neho poriadna drzosť."

Rozhádané príbuzenstvo

V snahe overiť si tieto informácie, hľadali sme Vadalu najprv v podniku, v ktorom ho videl Stredoslovák, personál sa tváril, že nevie, o kom hovoríme. Zavolali sme jeho svokrovi Diegovi Rodovi, či nám môže sprostredkovať stretnutie so zaťom (Vadalova manželka je jeho dcéra - pozn. redakcie). "Ja sa s ním nestretávam," dušoval sa Talian povestný svojou láskou k autám, ktorých symbolom je spínajúci sa kôň. Chceli sme sa preto stretnúť s manželkou Antonina. "Ani s ňou sa nerozprávam," povedal evidentne rozladený podnikateľ.

Zanedbaný dom

Skúšali sme nájsť  Vadalu doma. Vyzeralo to tak, že o dom sa počas pobytu domáceho pána v base zrejme nikto nestaral. Na zanedbanom dvore bol neporiadok, farba na oknách rokmi vybledla. Akurát trojica Rómov omietala ošumelý plot. Na otázku, či je Vadala doma, povedali, že odišiel na nejaké stretnutie do Rimavskej Soboty.

TU si prečítajte vyjadrenie Vadalovho advokáta. Hlasujte v našej ankete! >>>