Tip redakcii
Kaliňák proti Rajtárovi vytiahol silnú zbraň. O čo išlo?
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii

Kaliňák proti Rajtárovi vytiahol silnú zbraň. O čo išlo?

Z prenasledovaného sa stal poľovník! Na utorkovej mimoriadnej schôdzi parlamentu chcela opozícia odvolať ministra vnútra Roberta Kaliňáka z funkcie. Predkladateľom návrhu bol opozičný poslanec za SaS Jozef Rajtár. Karta sa však obrátila. Kaliňák ostal v ministerskom kresle a pri svojej obhajobe vytiahol eso z rukáva. Poslanca Rajtára prichytil pri klamstve. Mal sa totiž chváliť vysokou školou, ktorú v skutočnosti neabsolvoval.

Šéfovi rezortu vnútra mala zlomiť krk najmedializovanejšia kauza – Bašternák. Opozícia sa oháňala aj korekciami pri čerpaní eurofondov a ďalšími dôvodmi, ktoré označili ako Kaliňákové opakované zlyhania. "Robert Kaliňák obhajuje telom aj dušou, každé pochybenia zákona, všetkých vinníkov a porušenia polície," vyčítal mu Rajtár. Kaliňáka prišiel podporiť aj premiér Robert Fico. "Kto ste bez viny, hoďte kameňom," adresoval SaSkárovi.

Foto: SITA

Ficove reči o Kiskových letoch majú dohru. Tvrdý odkaz od liberálov!

Narážal tak na to, že Rajtárov asistent Filip Rybanič, zamestnanec súkromnej banky, si mal prezerať účty ministra vnútra aj exministra dopravy Jána Počiatka. Emóciami nabitá atmosféra nenechala Rajtára chladným a utrúsil pár poznámok. Potom sa už len usmieval alebo si z dlhej chvíle prezeral mobil. Nuda ho však prešla, keď počas svojej obhajoby odvolávaný minister naňho vytiahol silnú zbraň.

Na Kisku sa to valí. TOTO naozaj nerozdýcha!

Kaliňák totiž tvrdil, že Rajtár vyštudoval len šesťmesačný kurz na škole, ktorá sa špecializuje na vzdelávanie cez internet. "Pre vstup do programu sa nevyžaduje žiadne predchádzajúce vzdelanie. Vyžaduje sa osobný počítač, prístup na internet a osobná disciplína," vyratúval ironicky Kaliňák. Problém však nevidel v tom, žeby mal vyštudovanú len strednú školu. Kameňom úrazu je, že naše zákony neuznávajú takéto vzdelanie za skutočné vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa. A tým mal rajtár disponovať, keď ako člen dozornej rady schválil predaj pohľadávky vo výške 4,5 milióna eur za 18-tisíc eur.

Robert Kaliňák čelí odvolávaniu. Fico odkazuje opozícii: Vy by ste sa pokakali!

To je Bašternák čistý amatér oproti vám," vysmieval sa Kaliňák. "Vy si hovoríte, že ste bankár, ale skôr ste bankový lupič," vyhlásil minister. Rajtár sa následne bránil tým, že ako člen v dozornej rade Slovenskej konsolidačnej sa platu vzdal. V životopise si podľa jeho slov uvádza titul, aký mu prináleží. "Všetky certifikáty a diplomy si uvádzam tak, ako som ich dostal," dodal Rajtár.