Maľba, ktorá je na predaj v aukcii v meste Ludlow, zobrazuje hrobku Geli Raubal na cintoríne vo Viedni. Išlo o dcéru nevlastnej sestry Adolfa Hitlera Angely, ktorá bola od svojho brata o 19 rokov mladšia.

Šokujúce odhalenie o Hitlerovi: Strechu nad hlavou mu dával človek, ktorým neskôr opovrhoval!

Nacistický vodca stretol mladé dievča v roku 1925, keď ju aj s jej sestrou priviedla Angela do jeho horskej chaty. Tam pracovala ako chyžná.
Geli bola v tom čase 17-ročná, pôvabná deva, ktorá volala Hitlera strýko Alf. Ako informuje denník Daily Mirror, nie je známe či vzťah Geli so strýkom bol aj sexuálny, alebo len platonický.

Zabil svoju

Napriek dohadom je isté, že Geli so strýkom mala blízky vzťah a ten v septembri 1931 vyústil do hádky, typickej pre milencov.

Na druhý deň našli mladé dievča ležať dolu tvárou. Bolo zastrelené s Hitlerovou pištoľou Walther, ktorej nábojnica zasiahla pľúca. Oficiálne sa hovorí o samovražde, ale viacerí historici si myslia, že mohlo ísť o vraždu. Tú mohol mať na svedomí nacistický vodca, aby utajil "hriešny" vzťah.

Hitler neprestáva prekvapovať ani roky po smrti: Posledný deň führera

Hitlera vraj smrť Geli zasiahla o čom svedčia časté návštevy hrobky, ktorú vyobrazil napokon aj na maliarske plátno. O pätnásť mesiacov neskôr po tragickej smrti Geli sa Hitler stal kancelárom a svetu vyobrazil nočnú moru nepredstaviteľných rozmerov. Aj preto neprekvapuje, že obraz hrobky spolu s ďalšími maľbami nacistického vodcu nie sú pre kupcov zaujímavé... Výkričná cena začína na 8100 eurách.