Vyberte sa na ostrov slobody, ktorý obdivoval aj Ernest Hemingway
27. 10. 2012, 8:00 (aktualizované: 10. 7. 2024, 21:58)

Zdroj: Profimedia.sk
Cigary, rum a Fidel Castro. Tri pojmy, ktoré sa automaticky spájajú s Kubou. Na karibskom ostrove sú ešte stále všetky prítomné so všetkým, čo s nimi súvisí. Jednoznačne platí, že sa ich oplatí vidieť.

Zdroj: Profimedia.sk

Zdroj: Profimedia.sk

Zdroj: Profimedia.sk
Galéria k článku
Stále rovnaká, zakaždým iná. Taká je Kuba. Nedá sa ju opísať, treba ju zažiť. Vďaka svojmu podnebiu sa dá navštevovať celoročne, no v období od júna do novembra vám hrozí nebezpečenstvo v podobe hurikánov, ako prezrádza aj článok vedľa. Úradným jazykom je španielčina, no dohovoríte sa aj po anglicky či po rusky. Pláž Varadero patrí k tým najlepším na svete.
Ponúka 20-kilometrový koberec utkaný z piesku jemného ako púder v kombinácii s krištáľovo čistou vodou a nádherným výhľadom na oceán. Svoju vilu si tu v 30. rokoch postavil aj slávny americký gangster Al Capone a ten si vedel užívať slasti života.
Americké klasiky s ruskými motormi
Ak však chcete zažiť tú pravú atmosféru ostrova, rozhodne navštívte hlavné mesto Havanu. Päťdesiat rokov ekonomickej blokády zo strany USA spôsobilo, že nikde inde neuvidíte toľko pojazdných klasických amerických veteránov. Často ich poháňajú motory, ktoré pôvodne patrili ruským Ladám. Havana je mesto kontrastov. Koloniálne paláce a schátrané domčeky.
Taxikári, ktorí citujú Hemingwaya. Chudobní obyvatelia bafkajúci najlepšie cigary – tie isté, ktorými sa radi pochvália aj úspešní milionári z celého sveta... Ako vo svojom bedekri píše cestovateľský portál lonelyplanet. com, toľká jedinečnosť je miznúcou komoditou v čoraz viac globalizovanom svete. Zažite ju, kým tu je.
Aktuálne ponuky
Kuba, Playa Esmeralda: Hotel Sol Rio De Luna Y Mares 4*, v termíne od 31. októbra na sedem nocí all inclusive, s odletom z Viedne. Cena: od 1 359 eur na osobu. CK Satur.
Kuba, Varadero: Hotel Be Live Las Morlas 4*, v termíne od 8. novembra na sedem nocí all inclusive, s odletom z Viedne. Cena: od 1 525 eur na osobu. CK Firo Tour.
Kuba, Varadero: Hotel Sol Palmeras 4*, v termíne od 16. novembra na šesť nocí all inclusive, s odletom z Viedne. Cena: od 1 308 eur na osobu. CK Satur.
Kuba, Varadero: Hotel Be Live Las Morlas 4*, v termíne od 30. novembra na 13 nocí all inclusive, s odletom z Viedne. Cena: od 1 636 eur na osobu. CK Firo Tour.
Kuba, Varadero: Hotel Mar Del Sur 2*, v termíne od 7. decembra na sedem nocí all inclusive, s odletom z Prahy. Cena: od 1 269 eur na osobu. CK Eso Travel.
Kuba, Varadero: Club Kawama Hotel 3*, v termíne od 29. decembra na 10 nocí all inclusive, s odletom z Prahy. Cena: od 1 359 eur na osobu. CK Eso Travel.
Kuba, Los Tainos: Hotel Brisas Del Caribe 4*, v termíne od 5. januára na deväť nocí all inclusive, s odletom z Prahy. Cena: od 1 619 eur na osobu. CK Kartago Tours.