Pred Vianocami prichádza k nám, do FaxCopy, množstvo zákazníkov s túžbou po dokonalom fotoobraze. Nie vždy to však, bohužiaľ, dopadne presne podľa ich predstáv. Pritom stačí dodržať zopár jednoduchých zásad, aby ste nakoniec mali ľúbezný darček pre vášho blízkeho.

Pripravte si fotku, ktorá:

  • Nie je príliš tmavá. Bohužiaľ, keď sa tmavá fotka vytlačí, je ešte tmavšia, než sa zdala byť na monitore. Preto, ak sa to dá, takým sa vyhnite. Obrazy vo svetlých odtieňoch sú predsa len príjemnejšie na pohľad.
  • Nie je „vylepšovaná“filtrom ani použitá v koláži. Samozrejme, ak si fotografiu upravíte v grafickom programe a neznížite tým jej kvalitu, je to v poriadku. Treba si ale dávať pozor na populárne voľne dostupné aplikácie, ktoré kvalitu fotky automaticky znižujú.
  • Má dostatočne vysoké rozlíšenie. Pokiaľ použijete nekvalitnú fotografiu, na veľkom formáte bude vidno každú nedokonalosť. Na mobile či notebooku môže fotka vyzerať dobre, no po jej vytlačení vyjdú na povrch všetky chybičky.
  • Nebola posielaná cez Messengeralebo stiahnutá zo sociálnych sietí. Facebook totiž automaticky znižuje kvalitu obrázkov.
  • Nemá zmenený pomer strán. Zmeniť štvorcový obraz na obdĺžnikový alebo naopak väčšinou neprinesie želaný efekt, veľakrát sa to dokonca ani nedá urobiť. Chceli by ste portrét človeka s odrezaným čelom?

Naše tipy pre dokonalý fotoobraz

Je dobré mať niekoľko fotiek v zálohe. V predajni vám radi poradíme, ktorá je z nich najvhodnejšia.

Chcete darovať portrét, ale nemáte dobrý fotoaparát a váš telefón nie je až taký „smart“? Skúste poprosiť o pomoc niekoho, kto vlastní kvalitnejšiu elektroniku. Naplánujte si spolu zábavný deň pózovania pred objektívom a skvelé fotky budú na svete.

Obraz z fotografie nemusí byť len spoločnou fotografiou vás a obdarovaného. Môže mať osobný charakter aj bez toho, aby na ňom boli osoby. Obraz miesta či predmetu, ktorý vás nejakým spôsobom spája, niekedy poteší viac.

Máte v okolí niekoho, komu ste už predtým darovali obraz s fotografiou? Prekvapte ho netradičným fotoobrazom hexagón – radosť mu spraví nielen samotný obrázok, ale aj jeho originálny formát.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: FaxCopy

Máte príliš veľa dobrých fotiek a neviete sa rozhodnúť, ktorá z nich je tá naj? Poskladajte z nich kalendár. Obdarovaný vás bude mať celý rok pred očami.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: FaxCopy

Nikto nepovedal, že na Vianoce nemôžete obdarovať seba samých. Pri kúpe vybraných produktov v našich kamenných predajniach FaxCopy alebo e-shope vám k nákupu teraz pribalíme milé gravírované vianočné ozdôbky.

Výnimkou je tričko s omaľovánkou, ku ktorému vám darujeme fixky na kreatívne vyfarbovanie.

Akcia platí do 31.12. alebo do vyčerpania zásob.