Pri mŕtvom mori a v Petre (Wadi Musa) nájdete nespočetné množstvo turistov. V Petre vám každý bude ponúkať jazdu na ťave, či oslíkovi. Petra je krásna, ale nespočetné množstvo turistov a miestnych, ktorí vás na každom rohu otravujú jej uberá čaro. „Petru sa oplatí vidieť, ale nepôsobila na nás takým pokojným dojmom, je tam veľa ľudí a chaos“ rozpráva nám svoj príbeh cestovateľ Lukáš.

Najkrajšie miesto v Jordánsku nájdete v púšti Wadi Rum neďaleko mesta Aqaba. Miestni beduíni sú veľmi milí, pohostinní, a priateľskí a vládne tu taký celkový pokoj. Púšť je obrovská a nachádza sa v nej množstvo campingov, v ktorých sa dá prenocovať v priemere za 5 dolárov na noc v beduínskych stanoch. Nie sú to však obyčajné stany, sú veľké a vo väčšine z nich je aj posteľ. Ten pocit, keď sa prebudíte, vyjdete zo stanu uprostred ničoho, položíte nohy do piesku je na nezaplatenie“ rozpráva svoj netradičný zážitok z púšte Lukáš.

Vo wadi rum sú luxusné stany, dokonca niektoré aj klimatizované. Oplatí sa však podporiť miestnych beduínov, a prespať v stane mimo civilizácie. Signál by ste tu hľadali márne, čo umocňuje atmosféru, báť sa tu však rozhodne nemusíte. V púšti sa natáčal aj známy film Marťan. Je možné objednať si jeep tour, ktorou vás beduíni prevedú po celej púšti. Na cene sa však treba dohodnúť vopred, platí tu čo si nezjednáš to nemáš. Púšť je hornatá, nájdete tu krásne výhľady a dokonca sa tu dá aj sandboardovať.

A na čo by si mali turisti dávať pozor? „Rozhodne neodporúčam ženám obliekať sa príliš vyzývavo, krátke minisukne by mali odhodiť bokom, aj keď mnohých európanov by potešil takýto pohľad, ale netreba zabúdať, že Jordánsko je arabská krajina a ženy tu chodia zahalené. Keď si objednávate odvoz na ťave, či jeep tour odporúčam dopredu si zjednať cenu. Cestovanie sem odporúčam v zime, je tu oveľa menej turistov a nie je také teplo. V Aqabe si dajte pozor, aby ste si neišli zaplávať príliš ďaleko do Červeného mora, pretože vás môžu prekvapiť vojenské člny, na ktorých hliadkujú vojaci so samopalmi,“ uzatvára svoje cestovanie Lukáš. Na druhej strane mora je Izrael a prekročenie hranice po mori sa rozhodne neodporúča.