Aktuálne prieskumy a odborníci na financie však potvrdzujú, že máme skvelú príležitosť zbohatnúť a mať sa lepšie. Stačí málo. Plánujte, radia odborníci na financie z PARTNERS GROUP SK.

Užívať si chceme dnes, nie zajtra

I napriek tomu, že podľa štatistík by sme sa mali mať finančne lepšie, Slováci tvrdia, že peňazí nemajú nazvyš. Príčinou je náš nezdravý finančný životný štýl. Užívame si súčasnosť a takmer neplánujeme, čo bude o niekoľko rokov. V našich finančných rozhodnutiach a prioritách rozmýšľame skôr krátkodobo, ako do ďalekej budúcnosti.

Finančné zlozvyky a disciplína

Máme veľký potenciál mať sa lepšie. Radi sa však vyhovárame, držíme sa mnohých finančných zlozvykov, neplánujeme a máme slabú disciplínu. Odborníci na financie zo skúseností tvrdia, že sme schopní šetriť si, ale neodložíme si hneď, ako príde výplata. Nevieme využívať vhodné bankové alebo investičné produkty, a tak za zadlžujeme požičiavaním si na veci, ktoré nevyhnutne nepotrebujeme.

Ako sa stať bohatým?

Jednoducho. Plánujte, plánujte, plánujte. Nemusíte si nič odriekať. Každý mesiac si rozdeľte svoj príjem správne podľa pravidla 10:20:30:40, nastavte si správne finančné návyky a buďte disciplinovaní. Rodinná kasa sa začne postupne napĺňať a vďaka plánom budete čoskoro lepšie bývať, viac si užívať, plniť si svoje sny a zabezpečíte lepšiu budúcnosť sebe a svojim deťom. Vyskúšajte unikátny nástroj Life Planner, vďaka ktorému si s finančným odborníkom PARTNERS GROUP SK prehľadne zobrazíte vašu situáciu a naplánujete vaše ciele. Pomocou Life Plannera získate rýchlu a jasnú predstavu o tom, čo s pomocou správne nastaveného finančného plánu môžete dosiahnuť.