Keď teraz v spojení s letom zmienime štúdium, možno sa vám to nebude zdať úplne prirodzené - veď leto je predovšetkým časom prázdnin, teda voľna, nie školy. Len čo si však človek uvedomí, že dnes možno už hocijaký odbor študovať kedykoľvek a odkiaľkoľvek, situácia sa mení.

To je aj prípad ceneného vzdelania MBA, ktoré možno na kvalitných školách študovať plnohodnotne úplne online a nielen si tak výrazne prehĺbiť znalosti v odbore, ktorému sa venujete, ale tiež si v spolupráci s lektormi otestovať riešenie skutočných problémov z praxe a získať tým nedoceniteľné know-how.

Ako také online štúdium MBA nahradí skutočne klasickú výučbu? To, samozrejme, záleží na MBA škole, ktorú si vyberiete. Priekopníkom v tejto oblasti je Business Institut, ktorý ponúka špeciálne Študentskú sekciu, ktorá študentom slúži ako vzdelávacie a komunikačné prostredie. Vďaka nej si možno ľahko vybaviť čokoľvek, čo sa týka štúdia, a k dispozícii je tu okrem iného online knižnica s viac ako 5 200 titulmi v českom jazyku, ktoré možno čítať ako online, tak offline. Online sú tu však aj ďalšie špičkové študijné materiály a školou natočené video prednášky, interaktívne prezentácie, sylaby, bonusové videá a audiovizuálne doplnky k štúdiu. Prostredníctvom e-learningovej platformy možno tiež konzultovať s lektormi, a to ako výukové témy, tak vlastné otázky z praxe.

Na výber je zo štyroch plne online programov MBA, konkrétne Marketing a reklama, Management obchodu, Management zdravotníctva a Strategický manažment. Programy možno začať študovať kedykoľvek a už za jeden rok získať titul, vďaka ktorému sa môžete vo svojej kariére posunúť výrazne nahor. Tiež prihlásiť sa možete úplne online a štúdium potom prispôsobiť vlastným časovým možnostiam.

Pretože ide o úplne plnohodnotné štúdium, absolventi 100 % online štúdia MBA získavajú pochopiteľne rovnaký diplom ako pri kombinovanom štúdiu. A súčasne sa stávajú členmi Alumni klubu, v rámci ktorého sú pozývaní na absolventské akcie organizované Business Institutom, ako sú semináre, prednášky či ďalšie vzdelávacie aktivity.

Zárukou kvality štúdia je okrem iného fakt, že má Business Institut k dispozícii takmer dve stovky špičkových lektorov, ktorých rukami prešli zamestnanci radu veľkých a úspešných tuzemských i zahraničných spoločností. Vďaka online štúdiu sú teraz MBA programy tejto školy dostupné aj tým, ktorí sú časovo veľmi vyťažení. A nie je zrejme potrebné dodávať, že štúdium 100 % online využijete nielen v čase dovoleniek, ale aj v množstve ďalších životných situácií. Študovať sa dá na cestách, v kancelárii alebo napríklad z domova. Naozaj už nie je na čo čakať!

Ilustračné foto.
Zdroj: Business Institut EDU a. s.