Baba Vanga, bulharská veštkyňa, zomrela v roku 1996, ale niektoré jej proroctvá sa šokujúco presne naplnili. Predpovedala aj vývoj v Rusku pod vedením Vladimira Putina. Už v roku 1979, ako pripomína český denník Blesk, prezradila Baba Vanga spisovateľovi Valentinovi Sidorovovi mrazivé proroctvo.

„Všetko sa roztopí, ako by bolo z ľadu, len jedno zostane nedotknuté - Vladimirova sláva, sláva Ruska. Príliš mnoho bude obetované. Nikto nezastaví Rusko. Všetko mu odstúpi z cesty. Rusko bude vládnuť svetu,“ predpovedala veštkyňa. Nech si už o jej veštbách myslíme čokoľvek, isté je, že Vladimir Putin si zachováva moc takmer už dvadsať rokov. V roku 1999 nahradil Borisa Jeľcina a o rok neskôr ho prvý raz zvolili za prezidenta.

Po dvoch volebných obdobiach nemohol kandidovať, takže prezidentom sa stal jemu verný Dmitrij Medvedev a on sám bol v rokoch 2008 až 2012 predsedom vlády. Potom znova zasadol do prezidentského kresla a udržal sa v ňom aj po víkendových voľbách.

Neuškodil mu ani súčasný spor s Veľkou Britániou pre otravu agenta Sergeja Skripala a jeho dcéry. Ruská ambasáda Spojenému kráľovstvu pohrozila, aby si radšej nezahrávalo s jadrovou veľmocou. Akoby sa naozaj napĺňali slová Baby Vangy. Veď veštkyňa predpovedala vzostup Ruska, ale aj možný jadrový konflikt.

Veštkyňa predpovedala Rusku už dávno dobré časy.
Zdroj: archív

Čo hovorí Nostradamus?

Ďalším legendárnym jasnovidcom je Nostradamus. Novinári v jeho spisoch objavili aj niekoľko predpovedí na rok 2018, ktoré v niečom potvrdzujú veštby Baby Vangy. Podľa Nostradama nastane v tomto roku veľmi ťažká doba pre ľudstvo.

Nechýba ani vízia tretej svetovej vojny, ktorú má odštartovať jadrový výbuch. Podľa apokalyptickej predstavy bude tiež svet bojovať s obrovskou hospodárskou krízou. Kolaps finančného systému bude podľa jasnovidca súvisieť s prírodnými katastrofami, ako bude zemetrasenie v USA a výbuch sopky Vezuv v Taliansku.

Rusi takto oslavovali víťazstvo Putina.
Zdroj: Alexei Druzhinin
Predpovede, ktoré sa splnili

Niektoré predpovede sa Babe Vange jednoznačne splnili. Predpovedala napríklad brexit, krvavé výčiny hnutia ISIS, ničivé cunami v roku 2004, nehodu jadrovej elektrárne Černobyľ, perestrojku v Sovietskom zväze, atentát na Indiru Gándhíovú či presný dátum vlastnej smrti.

Oceľové vtáky nad Amerikou

Teroristický útok v New Yorku predpovedala v roku 1980. „Hrôza! Hrôza! Americkí bratia padnú, až na nich zaútočia oceľové vtáky. Vlci zavyjú z krovia a bude preliata nevinná krv,“ prorokovala veštkyňa v roku 1980. Podľa odborníkov narážala na 11. september 2001, keď oceľové vtáky (lietadlá) riadené teroristami vleteli do budov Svetového obchodného centra (dvojičiek) v New Yorku.

Veštila, ale aj pomáhala

Baba Vanga nie je známa iba desivými predpoveďami. Bulharská jasnovidka je známa proroctvami, ktoré sa naozaj splnili. Preto jej schopnosti využívali aj iní a veľmi prakticky. Baba Vanga pomáhala totiž pri hľadaní nezvestných osôb - a bola veľmi užitočná. Mala vraj až 80-percentnú úspešnosť!