Najskôr si pre svoju medailu dobehli najmenší bežci v detských pretekoch Dr.Max. Dopoludňajším vrcholom programu bol 5 kilometrov dlhý charitatívny beh, na podporu znevýhodnej športovkyne. „Hlavné preteky“ potom začali v pravé poludnie. Najskôr na trasu vybehli bežci na 20 kilometrov, ktorých doplnili so štartom o 13:00 hod. atléti na 12 kilometrovej trati. Všetkým bežcom v ruke nechýbal špeciálny pohárik Speedcup, ktorým Dr.Max ako hlavný partner podujatia eliminuje plasty v zázemí pretekov.

Ilustračné foto
Zdroj: Dr.Max

Víťazom 20 km behu sa stal s časom 1:28:51 hodiny Matej Páleník, medzi ženami potom uspela Soňa Struhárová za 1:43:38 hodiny. Kratšiu 12 km vzdialenosť, ktorá účastníkov tiež zaviedla po náročnom stúpaní cez hrad Devín do lesov Devínskej Kobyly, vyhral Martin Juran za 48:15 minúty. Ako prvá žena potom do cieľa dorazila Martina Mikulcová za 57:27 minúty.

Okrem starostlivosti o životné prostredie a okolitú prírodu bol Dr.Max na mieste pripravený postarať sa o všetkých bežcov a návštevníkov. Ako hlavný partner podujatia zabezpečili lekárnici parádnu podporu a starostlivosť v ich špeciálnom stane. Účastníci podujatia a návštevníci v ňom mali k dispozícii napríklad ochranu proti slnečnému žiareniu, rôzne možnosti doplnenia energie, osvieženie, špeciálne merania a poradenstvo. V bezprostrednom okolí stanu boli zase k dispozícii lehátka a zabezpečený tieň, ktorý mnohí v tropickom letnom dni ocenili.

Ilustračné foto
Zdroj: Dr.Max
Starostlivosť v špeciálnom stane

Bezplatné občerstvenie a doplnenie potrebných vitamínov 

  • Magnézium proti kŕčom, pre zníženie únavy a pre správne fungovanie svalov
  • Vitamín C na regeneráciu tela po športovom výkone
  • Multivitamín pre rýchle doplnenie vitamínov a minerálov

Ochrana pred nežiadúcimi vplyvmi okolia

  • Repelenty proti hmyzu
  • Čistiace gély na ruky s antibakteriálnym účinkom
  • Opaľovacie prípravky
  • Prvá pomoc pri spálení pokožky v odobe Panthenolu
  • Náplaste pre dospelých aj deti na pľuzgiere a odreniny

Poradenstvo

Odborníci z lekární Dr.Max sú pripravení poskytnúť vám primárne poradenstvo ohľadom správnej ochrany pokožky tváre a telo proti slnečným lúčom a následná regenerácia pokožky po opaľovaní. Poskytujú tiež informácie o správnej starostlivosti a hydratácie pokožky počas letných mesiacov, ako je potrebné používať iný typ. Nechýba ani možnosť nechať si spraviť segmentálnu analýza celého tela, ktorú na špeciálnom prístroji vykoná odborný farmaceut.

Ilustračné foto
Zdroj: Dr.Max

Behaj lesmi je séria troch pretekov na Slovensku, ktorá láka bežcov na trasy z 80 % na mäkkom povrchu a zo 100 % na čerstvom vzduchu. Inak tomu nebolo ani na historicky prvých pretekoch v okolí bratislavského hradu Devín, ktoré sa konali v druhej polovici júna. Trasy boli starostlivo vybrané a svojou dĺžkou prispôsobené skúseným bežcom, ale aj začiatočníkom a deťom.

Najbližšie preteky sa konajú v už 17. júla 2021 v lesoch VEĽKEJ FATRY. A napokon tretí a zároveň posledný tohtoročný beh je naplánovaný na 21. augusta 2021 v nádhernom prostredí ŠTAVNICKYCH VRCHOV. Pre aktuálne informácie tiež sledujte naše sociálne siete alebo webstránku behajlesmi.sk.