Viac FOTO nájdete TU!

Tragická nehoda sa stala v sobotu po desiatej hodine na prejazde v Ostrave. Osobné auto tu zmietol rýchlik idúci z Olomouca do Ostravy. Prvé informácie hovorili o tom, že zdravotníci ošetrovali niekoľko zranených. "Aktuálne možno povedať, že v súvislosti s udalosťou došlo k úmrtiu dvoch neplnoletých osôb z vozidla," uviedla v tom čase pre médiá hovorkyňa Štetínska. Obyvatelia mesta sa z nehody nevedia spamätať a nechápu, prečo na prejazde dodnes nie sú závory, ktoré by podobným nehodám mohli zabrániť.

Zdroj: Policie ČR

Ako neskôr informoval český denník Blesk, obeťami tragickej nehody boli dve deti dievčatko († 2) a jej braček († 12).

Zatiaľ čo obe deti resuscitovali záchranári márne desiatky minút, vodič (42), otec detí, vyviazol s ľahkým zranením. "Pred nárazom vlaku vraj vyskočil z auta, viac nestihol," povedal miestny psičkár pre denník Blesk. „Z auta ich vraj vytiahol on, keď dorazili záchranné zložky, držal dievčatko v náručí,“ vysvetlila v slzách miestna žena. Otec sa po nehode psychicky zrútil.

Návrat z výletu?

Na mieste sobotňajšieho nešťastia vzniklo po nehode malé pietne miesto. Obyvatelia mesta k nemu nosia kvetiny, plyšové hračky a zapaľujú sviečky. „Čo viem, tak tá rodina nie je miestna, najskôr tu boli na prechádzke pri rieke, ľudia k nej jazdia cez prejazd parkovať. Je mi tých anjelikov veľmi ľúto,“ dodala žena zo susedstva.

Zdroj: FOTO Blesk: Michal Charublák

Český Blesk uvádza, že v čase tragédie bola cesta zapadaná čerstvým snehom a prejazd sa nachádza na miernom vŕšku z oboch strán. Ľudia špekulujú, či nehrala rolu nepozornosť vodiča a auto potom pre sneh na koľajniciach neuviazlo. Podľa prvotných informácií červené svetlá fungovali.

Miestni sú znepokojení však hlavne faktom, že na železničnom prejazde nie sú závory a to aj napriek tomu, že už v roku 2018 sa tu stala podobná tragická nehoda, pri ktorej zahynula vodička a jej spolujazdkyňa sa ťažko zranila.

"Drážna inšpekcia odporučila Drážnemu úradu inštaláciu závor a tú požiadavku zadal Správe železníc," uviedla hovorkyňa Drážneho úradu Pavlína Straková s tým, že realizácia je teraz na Správe železníc. Tá má na starosti 7 600 prejazdov, z toho 1 760 so závorami, vlani ich novo zabezpečila 230. Žiadosť je nevybavená už štyri roky...

Prečítajte si tiež: