K jednému z posledných incidentov došlo ešte minulý týždeň. Vtedy sa neznáma žena, ktorej meno polícia nechce prezradiť, rozhodla, že pôjde so svojou rodinou vyskúšať doobeda more. Na pláži sa nenáchádzal takmer nikto - iba ona, jej manžel a 5-ročný syn. Keď už však bola vo vode a pokojne plávala, zacítila nepríjemnú bolesť na nohe.

Bleskovo vyšla von a zbadala, že krváca. Rodina zavolala záchranku. Tá ju previezla do nemocnice, kde jej ranu zašili a na nohu dali sádru.

VIAC FOTIEK NÁJDETE V GALÉRII <<<

Piraňa
Zdroj: facebook

Tento útok sa veľmi podobá tomu, ktorý sa udial približne pred mesiacom. Vtedy na tom istom mieste utrpeli zranenia dve deti. Krvilačný tvor zaútočil na každého z nich len pár sekúnd po sebe. Jeden z chlapcov musel byť dokonca prevezený s ťažkými zraneniami do nemocnice. Miestne úrady sa vtedy rozhodli pláž uzavrieť, pokiaľ "útočníka" nevypátrajú.

Piraňa
Zdroj: facebook

VIAC FOTIEK NÁJDETE V GALÉRII <<<

Útok, ktorý sa udial minulý týždeň, im však pomohol objasniť, kto za všetkým stojí. Ide o piraňu morskú, rybu, ktorá ľudí obvykle nenapáda. Vočí ostatným rybám je však nesmierne dravá. Svojimi ostrými zubami dokáže vytrhávať mäso zo svojej koristi veľkou rýchlosťou. Akonáhle sa tento morský dravec nasýti, potravu vyvrhne a v útoku pokračuje naďalej. Tieto pirane vedia dorásť do veľkosti až 130 cm a v drvivej väčšine z nich sa prejavuje dokonca aj kanibalizmus.

Španielska pláž je už momentálne otvorená. Kompetentní sa rozhodli, že ju uzatvárať nebudú. Na výstrahu však vyvesili žltú vlajku, aby ľudia vedeli, že majú byť ostražití.