Vo Veľkej Británii už čoskoro odštartujú oslavy pri príležitosti 70. výročia vládnutia kráľovnej Alžbety. Tie sa budú konať od 2. do 5. júna a na balkóne Buckinghamského paláca sa ukáže 18 členov kráľovskej rodiny, avšak bez princa Andrewa, vojvodkyne Meghan a princa Harryho. Počas veľkého výročia stanica BBC odvysiela dokumentárny film o živote panovníčky, pre ktorý samotná Alžbeta poskytla niekoľko fotografií zo súkromného albumu.

VZÁCNE FOTOGRAFIE ALŽBETY NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII

Dokopy tri fotografie, ktoré ukazujú kráľovnú ešte ako mladú tínedžerku, spôsobili v Británii hotový ošiaľ. Na jednom zábere vidieť Alžbetu, ako sa usmieva od ucha k uchu a raduje sa zo zásnubného prsteňa. Fotografia vznikla hneď nato, ako ju princ Philip požiadal o ruku na zámku v Balmorale.

V priebehu nasledujúcich týždňov sa očakáva, že sa ku kráľovnej pridajú aj ďalší rodinní príslušníci vrátane vojvodu a vojvodkyne z Cambridgea, princa Edwarda a grófky z Wessexu a princa Charlesa a vojvodkyne z Cornwallu.
Zdroj: Profimedia

Na inom sa zas veselo usmieva vedľa svojho otca Juraja a sestry Margareth, v tom čase ešte bez väčších kráľovských povinností. Fanúšikovia si taktiež všimli istú podobu s dcérou Kate a Williama, princeznou Charlotte. Čo myslíte?

Anketa
Podobá sa podľa vás princezná Charlotte na kráľovnú Alžbetu?

Podľa britských médií spravila Alžbeta akúsi výnimku a ide vôbec o prvú príležitosť takéhoto rozsahu, keď televízia získala prístup k takýmto cenným záberom.

Pri príležitosti osláv 70. výročia "jej kraľovania" sa na balkóne Buckinghamského paláca objavia princ Charles s Camillou a rovnako aj vojvodkyňa Kate s Williamom a deťmi. Dohromady má mávať z balkóna až 18 členov kráľovskej rodiny, avšak bez Harryho, Meghan a princa Andrewa, ktorým dala kráľovná stopku.

Anketa
Myslíte si, že by sa počas osláv Alžbetinho jubilea mali na balkóne paláca objaviť aj princ Harry s Meghan?

Prečítajte si tiež: