Rodinná idylka na loďke naprieč riekou skončila katastrofálne. Keď Muhammed nasadal do lode, určite netušil, že o niekoľko minút bude bojovať o život. Po pár minútach rybárčenia sa chlapec nahol nad vodu a z útrob rieky sa oproti nemu obrovskou rýchlosťou vymrštila tzv. ihla morská, ktorá mu nekompromisne prepichla krk, píše BBC.

Upozorňujeme, že fotky nie sú vhodné pre osoby mladšie ako 18 rokov.

FOTO (18+) zranenia nájdete v galérii <<

Ihla morská - ryba, ktorá má na svedomí mnoho zranených a dokonca aj mŕtvych ľudí.
Ihla morská - ryba, ktorá má na svedomí mnoho zranených a dokonca aj mŕtvych ľudí.
Zdroj: youtube

Okamžite sa začala hra o čas. Tínedžera rodičia bleskovo previezli do miestnej nemocnice, no v nej sa nenachádzala dostatočná technika, preto ho museli previesť do lepšie vybavenej. Tam mu experti rybu z krku vyoperovali, no trvalo to dlho a bola to veľmi náročná operácia.

Lekári však tvrdia, že mal chlapec obrovské šťastie, hlava ryby len o pár milimetrov minula hlavnú tepnu, ktorá vedie krkom. Keby sa trafila priamo do nej, Muhammed by nemal šancu na prežitie.

Ihla morská je nebezpečná. V minulosti už bolo zaznamenaných veľa útokov na človeka. Mnoho z nich bol dokonca smrteľných. Stav 16-ročného chlapca je, našťastie, stabilizovaný. Trpí síce horúčkami, no je mimo ohrozenia života.