Takmer pol milióna ľudí, ktorí žijú v okrese An-sin ležiacom v provincii Che-pej približne 150 kilometrov južne od čínskej metropoly Peking, je z dôvodu zistenia nových prípadov nákazy koronavírusom SARS CoV-2 v "riadenej karanténe". K tomuto prísnemu opatreniu, podobnému uzavretiu veľkomesta Wu-chan, pristúpili miestne úrady po tom, čo sa tam objavilo 13 prípadov nákazy súvisiacich s novým ohniskom v pekinskej tržnici Sin-fa-ti. Situácia je podľa nich mimoriadne vážna.

Ďalšie FOTO z vyčíňania prírodných živlov v Číne nájdete v galérii >>

Počas víkendu na juhozápade Číny navyše vystrájali aj povodne, vôbec najhoršie v krajine za posledných 80 rokov. Pri prudkých dažďoch a následných záplavách v provincii S'-čchuan ztahynulo v sobotu a nedeľu najmenej 12 ľudí.

Zatiaľ čo na juhozápade pustoší mestá a obce divoká voda, na severovýchode sa objavilo tornádo. Motoristi, aj napriek nebezpečenstvu, dupli namiesto plynu na brzdu a hrozivú silu prírody nakrútili na video. Akoby toho už tak nebolo dosť, v piatok si ešte západ Číny prešiel silným zemetrasením s magnitúdou 6,4. Išlo doteraz najsilnejšie zemetrasenie v Číne od začiatku tohto roka.

Čínu ničí počasie:

  • 3,2 miliardy eur je daň za škody spôsobené živlami
  • 12 miliónov Číňanov utrpelo škody na majetku
  • 720 000 občanov pre záplavy evakuovali
  • 7000 osôb bolo počas víkendu evakuovaných
  • 78 ľudí v júni prišlo pre počasie o život

Prečítajte si aj: