Kráľovná Alžbeta (96) prišla na dostihy ako babička. Na hlave mala šatku a pri chôdzi si pomáhala vychádzkovou paličkou. Kráľovná sa na podujatí objavila napriek zdravotným problémom, avšak vo vynikajúcej forme. Keď sa usadila na tribúne, svojich favoritov aktívne povzbudzovala potleskom a dokonca si aj súťaživo zašomrala.

FOTOGRAFIE KRÁĽOVNEJ ALŽBETY Z TRIBÚNY NÁJDETE V GALÉRII

Je všeobecne známe, že kráľovná je už odmalička veľkou fanúšičkou tohto športu a od roku 1943 vynechala kráľovské dostihy len málokedy. Alžbetu v závere hry potešilo, keď moderátor vyhlásil za jasného víťaza jej kobylu a s úsmevom na tvári si na tribúne prebrala trofej.

Toľko radosti! Kráľovná Alžbeta si na tribúne prebrala trofej.
Zdroj: Profimedia

Alžbeta mala na sebe oblečený modrý sveter, sivú sukňu a svoju obľúbenú šatku. Na tribúne jej robila spoločnosť grófka Penelope Knatchbull a najmladší syn, princ Edward s manželkou Sopfie, grófkou z Wessexu.

Anketa
Myslíte si, že je kráľovná Alžbeta v poriadku a zvládne vládnuť krajine?

Kráľovná sa naposledy objavila na verejnosti 29. marca na spomienkovej bohoslužbe za jej zosnulého manžela, princa Philipa. V apríli sa jej údajne pohoršilo, čo bolo aj dôvodom, prečo vynechala každoročné otvorenie britského parlamentu.

Prečítajte si tiež: