Pri útoku zahynula v obytnej časti mesta Balaklija v Charkovskej oblasti jedna osoba a deväť ďalších ľudí utrpelo zranenia, dodal Synehubov. Osobou, ktorá prišla o život, bol 57-ročný muž, spresnila oblastná prokuratúra na sociálnej sieti Telegram. Balaklija sa nachádza v Iziumskom okrese.

Protiletecké sirény zneli v celom Charkove, v Charkovskej oblasti a v ďalších častiach východu Ukrajiny, ako ukázala ukrajinská webová stránka zaznamenávajúca poplachy. Ruský útok poškodil potrubie pre čpavok (čpavkovod) v Kupianskom okrese v Charkovskej oblasti, informoval tiež Synehubov.

"V dôsledku nepriateľských útokov je potrubie bez tlaku," napísal gubernátor na Telegrame. Neskôr dodal: "Prosím, zostaňte pokojní a sledujte oficiálne oznamy. Situácia je pod kontrolou," dodal. Ukrajinská kritická infraštruktúra je terčom ruských útokov celú vojnu: niektoré mestá boli preto často bez elektriny alebo vody.

Charkov navštívil legendárny český hokejista Hašek

Bývalý český hokejový brankár Dominik Hašek navštívil mesto Charkov na severovýchode Ukrajiny, pri hraniciach s Ruskom, aby podporil Ukrajincov a ukrajinské deti. V pondelok zverejnil na Twitteri krátke video, kde vysvetľuje zámer svojej návštevy.

Vo videu legendárny český hokejista povedal: "Veľmi rád som pricestoval do Charkova, aby som všetkým povedal, že ich budem podporovať. Budem podporovať Ukrajinu, ukrajinský šport, všetky deti. Chcem, aby mohli znovu hrať hokej a chodiť do školy. Veľa šťastia, Ukrajina. Veľa šťastia, Charkov."

Haškov kritický postoj k invázii ruských vojsk na Ukrajine je všeobecne známy. Od začiatku vojny kritizuje účasť ruských a bieloruských športovcov na súťažiach. Už krátko po invázii Ruska na Ukrajinu 24. februára 2022 vyzval na pozastavenie účasti všetkých ruských hokejistov v NHL.