Ukrajina nariadila evakuáciu Sumskej oblasti: Hrozia tu veľké útoky Ruska
20. 5. 2025, 16:37

Ukrajinské úrady evakuujú vyše 200 lokalít v Sumskej oblasti ležiacej pri hraniciach s Ruskom. Oznámil to v utorok gubernátor Sumskej oblasti Oleh Hryhorov, píše TASR na základe správy agentúry DPA.
Zdroj: Profimedia
Zdroj: TASR
Zdroj: Ukrainian Emergency Service viaP
Galéria k článku
Evakuácia sa má celkovo týkať 86.000 civilistov. Dosiaľ sa podarilo dostať do bezpečia zhruba 60 percent z nich, a to dovedna 52.000 ľudí, povedal Hryhorov v ukrajinskej televízii.
„Zabezpečujeme dopravu, ubytovanie, ako aj humanitárnu, finančnú a psychologickú pomoc,“ povedal Hryhorov. Nespresnil, dokedy sa očakáva, že budú tieto evakuácie prebiehať.
Zdroj: TASR/AP
Hasiči hasia požiar po ruskom nálete v obci Bilopilja v Sumskej oblasti na Ukrajine v stredu 14. mája 2025.
Sumská oblasť je už niekoľko mesiacov dejiskom intenzívnych ruských útokov. Vojenskí experti ju pritom považujú za jeden z cieľov očakávanej letnej ofenzívy Moskvy. DPA pripomína, že cez víkend sa tam terčom ruského dronového útoku stal mikrobus, ktorý prevážal civilistov, pričom zahynulo deväť z nich.
VIDEO Európski lídri si v Kyjeve pripomenuli obete vojny

Zdroj: X