Tvrdé prirovnanie pápeža: Zneužívanie detí kňazmi je ako satanistická omša!
27. 5. 2014, 8:15

Zdroj: SITA
Pápež František sa počas návštevy Izraela nevyhol ani téme sexuálneho zneužívania detí kňazmi. Označil to za odporný zločin a zároveň oznámil, že sa začiatkom júna stretne vo Vatikáne s obeťami zneužívania.
Pápež František označil sexuálne zneužívanie detí kňazmi za odporný zločin porovnateľný so "satanistickou omšou". Pápež ďalej uviedol, že voči každému, kto sa v rámci katolíckej cirkvi dopustí zneužívania detí, bude uplatňovať nulovú toleranciu.
Pred novinármi na palube lietadla, ktorým sa vracal z trojdňovej cesty po Blízkom východe, František taktiež vyhlásil, že s prvou skupinou obetí zneužívania sa stretne vo Vatikáne začiatkom júna.
Pápež má preskúmať rozsah zneužívania
Talianske obete sexuálneho zneužívania sa pred dvoma týždňami obrátili priamo na pápeža s výzvou, aby v rámci katolíckej cirkvi pomohol tento problém riešiť.
Obete združené v organizácii Abuse Network vyzvali pápeža na zriadenie vyšetrovacej komisie, ktorá by preskúmala rozsah zneužívania v cirkevných inštitúciách v Taliansku podobne, ako k tomu došlo v Írsku a v Austrálii.