Nadriadený dozorca zodpovedný za zamestnancov železničnej stanice bol obvinený z usmrtenia z nedbanlivosti, ublíženia na zdraví a narušenia dopravy, povedal zdroj. Údajne mal zaradiť neskúseného prednostu stanice do nočnej služby počas rušného prázdninového obdobia.

Pred gréckym parlamentom v Aténach sa v nedeľu zhromaždili tisícky demonštrantov, ktorí kritizovali zlyhania vlády pri riadení železničnej siete.
Zdroj: Yorgos Karahalis

Ako zdroj dodal, rovnaké obvinenia boli vznesené aj voči ďalším dvom prednostom stanice, ktorí mali opustiť pracovisko predčasne. Všetkým trom hrozí doživotný trest odňatia slobody.

Ešte v nedeľu bol obvinený a vzatý do väzby prednosta železničnej stanice v gréckom meste Larisa za podiel na "smrti veľkého počtu ľudí". Hrozí mu doživotné väzenie.

Žena drží svetlicu počas protestu v prístavnom meste Solún 2. marca 2023.
Zdroj: Giannis Papanikos

Desaťtisíce ľudí v stredu v Grécku protestovali voči príčinám čelnej zrážky vlakov. Išlo zatiaľ o najväčšie demonštrácie od tragickej vlakovej nehody, ktorá sa odohrala 28. februára. Verejnosť žiada rezignáciu gréckeho premiéra Kyriakosa Mitsotakisa, keďže podľa nej jeho vláda dlhoročne zanedbávala železničnú dopravu v krajine.