Podľa flámskeho denníka Het Nieuwsblad zahynuli „na úseku smrti“, kde k fatálnym nehodám dochádzalo aj v minulosti, Peter a Simona zo Slovenska. Spolu vraj boli už niekoľko rokov.

FOTO z miesta havárie nájdete v galérii článku >>

Noviny sa vo svojom on-line vydaní v titulku pýtajú, prečo išli na úseku s dlažobnými kockami a zákrutou tak rýchlo, je teda pravdepodobné, že za tragédiu je zodpovedná práve vysoká rýchlosť.

Pozostalí na mieste tragédie zapálili sviečky.
Zdroj: Facebook

Okrem nich zomreli v noci z piatka na sobotu aj dvaja ďalší občania SR, ktorí sa s nimi viezli v aute. Podľa Belgickej polície mali obete † 35, 33, 26 a 23 rokov.

Štátnu príslušnosť obetí medzičasom potvrdil aj hovorca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR Juraj Tomaga.

Auto prešlo cez zvodidlá a skončilo v rieke

Denník Gazet van Antverpen s odkazom na vyhlásenie polície v Gente informoval, že auto značky Peugeot skončilo v noci z piatka na sobotu v rieke Leie na ulici Huidevetterskaai. Auto s francúzskou poznávacou značkou prešlo cez zvodidlá a skončilo vo vode. Prečo sa Slováci viedli v aute s francúzskym EČV, je predmetom vyšetrovania.

Rieka Leie, ktorá preteká mestom Gent, sa podľa miestnych stala dejiskom tragédie už v minulosti. Nie je to prvýkrát, čo v jej hlbinách skončilo auto s posádkou.
Zdroj: Wikimedia

„Pozeral som televíziu, keď som započul brzdenie auta vo vysokej rýchlosti. Hneď nato bolo počul poriadny náraz a potom zostalo iba ticho," opísal incident miestny obyvateľ. Keď dorazil na mieste nehody, auto už bolo pod vodou, svetlá mu však stále svietili.

Podľa ďalších obyvateľov Gentu je rýchla jazda na úseku, kde vyhasli životy štyroch Slovákov, každotýždenným javom. Len minulý rok pritom na tom istom mieste zahynul iný mladý pár. Mladí vodiči tam vraj chodia s autami pretekať, podľa svedkov však auto s Petrom, Simonou a ďalšími dvomi Slovákmi bolo v čase nehody na ulici samé.

Podľa príspevkov na sociálnych sieťach, ktoré sa nazhromaždili pod článkom o nehode, vraj musel ísť vodič „ako šialený“, pretože inak by nemal šancu preletieť cez zábranu oddeľujúcu kanál od cesty. Objavili sa tiež dohady, že Slovák mal ísť v nebezpečnom úseku rýchlosťou 80 až 120 km/h, tieto informácie však nie sú potvrdené políciou.

Prečítajte si aj: