Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Najväčší hon na ľudožravú beštiu za desiatky rokov: Tigricu chytali lovci na slonoch, pochutila si už na 13 chudákoch!

(Ilustračné foto)

Zdroj: Shutterstock

Reklama

Poľovačku síce poznáme aj na Slovensku, ale zrejme pri nej nehrozí, že sa jeleň otočí a bude vás chcieť zožrať. V Indii však na tigre poľujú často, kvôli čomu je krajina často pod paľbou kritiky od ochrancov zvierat.

Aj v tomto prípade bojovali aktivisti za to, aby bola matka dvoch tigríčat len uspaná a nie zastrelená. Podľa ľudí, ktorí sa výpravy zúčastnili, lovci najprv šelmu zasiahli uspávacou šipkou, no tigrova krvilačnosť bola zrejme silnejšia než potreba spánku.

Tiger bengálsky (Ilustračné foto)

Zdroj: Shutterstock

Tiger bengálsky (Ilustračné foto)

Smrtiacu ranu napokon vypálil syn prominentného indického lovca Ašgar Ali Khan. Stačila jedna guľka a teror, ktorý údajne pripravil o život 13 ľudí, sa skončil.

Po zvierati s prezývkou T1 pátralo viac než 150 ľudí zo vzduchu aj na zemi, kde boli do poľovačky zapojení lovci so špeciálnymi termokamerami (teda kamerami zachytávajúcimi tepelnú stopu). Kvôli bezpečnosti navyše sedeli vysoko na chrbtoch mohutných slonov.

Zdroj: Shutterstock

Tiger bengálsky (Ilustračné foto)

Najvyšší indický súd nariadil odchyt už v septembri s tým, že ak by uspávacia metóda zlyhala, lovci majú povolenie strieľať nábojmi. Voči rozhodnutiu sa zdvihla vlna kritiky, poľovníci však tvrdia, že konali v sebaobrane.

Odporcovia trestu smrti pre tigra sú však presvedčení, že fotka mŕtvej šelmy, na ktorej je vidieť uspávacia šipka, je zmanipulovaná – a že lovci pichli šipku do tigra až PO jeho smrti.

Zdroj: Twitter

Ochrancovia tvrdia, že fotka je podvrh a lovci sa tigra vôbec nepokúšali uspať, ale rovno strieľali ostrými.

Anketa

Je podľa vás odstrel vzácnych tigrov správny?

Viac na Pluska.sk:

Vyberáme pre vás niečo PLUS