Sýria má nádej na transformáciu: Odpoveďou môže byť Asad
20. 8. 2016, 16:39 (aktualizované: 10. 7. 2024, 20:00)

Zdroj: ilustračné, TASR
Turecký premiér Binali Yildirim dnes vyhlásil, že jeho krajina je ochotná akceptovať, aby sýrsky prezident Bašár Asad hral v priebehu prechodného obdobia v Sýrii určitú úlohu.
Sýrsky prezident Bašár Asad môže hrať v priebehu prechodného obdobia v Sýrii určitú úlohu, prehlásil dnes Turecký premiér Binali Yildirim . Na stretnutí s predstaviteľmi zahraničných médií však zároveň hneď dodal, že Asad v budúcnosti Sýrie miesto nemá. Píše o tom agentúra AP.
Budúcnosť Sýrie
Ministerský predseda sa tiež nechal počuť, že Turecko sa bude snažiť, aby sa - čo sa týka Sýrie - stalo v priebehu nasledujúcich šiestich mesiacov viac než len regionálnym hráčom.
Pokiaľ ide o budúcnosť Sýrie, Yildirim uviedol, že Turecko nedovolí, aby sa táto krajina etnicky rozdelila, a Ankara by radšej bola za taký systém, v ktorom by boli zastúpené všetky etnické skupiny.
Turecko je jedným z hlavným podporovateľov povstalcov bojujúcich za Asadovo zvrhnutie a na jeho území prebýva momentálne viac než 2,7 milióna sýrskych utečencov.