Chlapec, ktorý ubodal na smrť pracovníčku azylového centra vo Švédsku mal len 15-rokov. Polícia ho zatkla pre podozrenie z vraždy. Incident sa stal v čase, keď švédska polícia pýta viac financií na zastavenie rastúcej vlny násilia v krajine, ktorá je podľa nich spojená s utečeneckou vlnou.

Obeťou násilia sa stala pracovníčka azylového centra, len 22-ročná Alexandra Mezher, ktorej rodina paradoxne pochádza z Libanonu, uviedol britský Daily Mail. Mladá žena bola napadnutá v pondelok ráno v centre pre migrantov bez sprievodu vo veku 14 až 17 rokov v meste Molndal, na západe Švédska. Po útoku bola prevezená do nemocnice, kde následkom zranení podľahla.

Žena pomáhala malým migrantom, jeden z nich ju dobodal!

Mladá žena sa mala v centre ocitnúť sama s ôsmymi mladými mužmi, uviedol policajný hovorca Hans Lippens pre server ibtimes.co.uk „Toto nebol terorizmus. Myslíme si, že to mohla byť nehoda, alebo sa tam strhla bitka,“ uviedol hovorca. Polícia objavili aj nôž a v súvislosti s prípadom začali vyšetrovanie vraždy.


Alexandra Mezher bola 22-ročná pracovníčka azylového centra.
ZDROJ: Twitter.com

Bratranec mladej ženy uviedol: „Je to hrozné. Bola človekom, ktorý chcel robiť dobro. A potom ju zavraždili, keď si robila svoju prácu. Veľa som plakal, bola taká milá. Je to chyba švédskych politikov, že je mŕtva,“ skonštatoval.

Podľa správ švédskych orgánov sa ukázalo, že švédska polícia utajila pôvod sexuálnych útočníkov na miestnych hudobných festivaloch, pretože išlo o utečencov. Štatistiky pritom ukazujú, že od roku 1975, kedy sa Švédsko rozhodlo byť multikultúrne, narástli v krajine štatistiky znásilnení o 1472 percent.

Hovorca švédskej polície Thomas Fuxborg uviedol, že nedávny prílev migrantov má citeľný dosah na kriminalitu. „Tieto druhy hlásení sú viac a viac bežnejšie. Máme dočinenia s množstvom incidentov od príchodu ďalších migrantov do krajiny,“ dodal.

Švédsko prijalo minulý rok 160-tisíc utečencov, a snaží sa vysporiadať s obrovským tlakom na desať miliónovú krajinu.