Suma, z ktorej sa krížia oči: Jediný útok na Ukrajinu stál Moskvu astronomickú sumu peňazí!
3. 1. 2024, 6:43 (aktualizované: 1. 6. 2024, 16:40)
Utorkový ruský útok proti Ukrajine vyšiel Moskvu na takmer 620 miliónov dolárov. Ako informuje spravodajský portál Kyiv Independent, vyplýva to z odhadu ukrajinského magazínu Forbes.
Zdroj: Evgeniy Maloletka
Zdroj: Yevhen Titov
Zdroj: Artem Perfilov
Galéria k článku
Rozsiahly ruský útok, ktorý sa ráno zameral na Kyjiv, jeho okolie a Charkiv, zahŕňal prinajmenšom 99 rôznych rakiet a predchádzala mu vlna 35 dronov Šáhid. Útok si vyžiadal 5 mŕtvych a 127 zranených, medzi nimi i detí. Ukrajinské vzdušné sily uviedli, že Ukrajina zneškodnila všetky drony a 72 rakiet.
Ruské sily použili strely s plochou dráhou letu Ch-101, 555 a 55, rakety Kalibr, hypersonické balistické rakety Kinžal, balistické strely Iskander a protiradarové strely Ch-31P.
Forbes vypočítal náklady Moskvy na základe odhadov, že okrem iného jedna raketa Ch-101 stojí 13 miliónov dolárov, Kalibr 6,5 milióna, Kinžal 15 miliónov a Iskander 3 milióny dolárov. Dron Šáhid-136 vyjde na 50-tisíc dolárov.

Zdroj: Twitter/@Anna_Lena2022