Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Stretnutie Trumpa a Zelenského: Americký prezident naznačil, čo sa chystá, no do Kyjeva nepôjde

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj počas tlačovej konferencie v Bruseli
    Zdroj: Thierry Monasse/Getty Images
    Reklama

    Americký prezident Donald Trump v piatok naznačil, že sa na budúci týždeň pravdepodobne stretne so svojím ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským.

    Schôdzka by sa podľa Trumpa mohla uskutočniť vo Washingtone, do Kyjeva sa totiž vraj nechystá. TASR o tom informuje podľa agentúry AFP.

    Zdroj: Efrem Lukatsky

    Schôdzka by sa podľa Trumpa mohla uskutočniť vo Washingtone, do Kyjeva sa totiž vraj nechystá. TASR o tom informuje podľa agentúry AFP.

    Išlo by o prvú schôdzku so Zelenským od Trumpovho návratu do Bieleho domu 20. januára. Naposledy sa osobne stretli začiatkom decembra v Paríži, kam oboch pozval francúzsky prezident Emmanuel Macron pri príležitosti slávnostného znovuotvorenia katedrály Notre-Dame.

    "Pravdepodobne sa na budúci týždeň stretnem s prezidentom Zelenským," povedal Trump. Na otázku, či sa takéto stretnutie odohrá vo Washingtone, odpovedal, že "by to mohol byť Washington - ja sa tam (na Ukrajinu) nechystám".

    Pokračovanie článku nájdete na ďalšej strane >>>

    Vyberáme pre vás niečo PLUS